Newsletter

Zapisz się

Czy marka sportowa może w kreatywny sposób promować się w mobilnej aplikacji?

Dzień bez biegania, dniem straconym? Zdecydowanie! Z racji tego, że od jakiegoś czasu bieganie jest częścią mojego życia, wzrosła nieco moja wrażliwość na kwestie związane z tym sportem. Tym bardziej więc moją uwagę przykuła kampania nowego modelu obuwia sportowego Nike w aplikacji jakdojadę.

Do wypromowania nowego produktu, sportowy brand wykorzystał najpopularniejszą aplikację do wyszukiwania połączeń i rozkładów komunikacji miejskiej. O co chodzi w kampanii? Nike promuje szybkie dotarcie do celu na własnych nogach. Wszystko oczywiście nie na bosaka, tylko w butach, które dzięki rozwiązaniom technicznym, teoretycznie pozwalają biegać szybciej i w mniej uciążliwy sposób. Piszę teoretycznie, ponieważ nie miałam okazji testować ich osobiście ;) a ten opis obuwia to marketingowy przekaz. Użytkownikowi aplikacji, który zaplanował swoją podróż, wyświetla się banner z informacją ile czasu zajęłoby mu pokonanie trasy w butach Nike. Od razu uprzedzę pytania – nie wiem na ile dobre są szacunki Nike’a :) Biegać w takim upale musiałabym chyba za karę ;) Liczy się pomysł, a ten wydaje się naprawdę przemyślany.

 

Jak się mogę domyślać, obie firmy posiadają podobną grupę docelową – w obu przypadkach chodzi o ludzi młodych i aktywnych fizycznie. Przypuszczam, że z aplikacji jakdojadę w największej mierze korzysta młodsze pokolenie, które chętnie podróżuje komunikacją miejską. Z drugiej strony Nike mógł wyselekcjonować tych użytkowników mobilnych, którzy oprócz jakdojadę korzystają z aplikacji służących do śledzenia ich poczynań sportowych (jak na przykład Endomondo). Dzięki takim zabiegom marka mogła otrzymać ściśle określoną grupę osób potencjalnie zainteresowanych obuwiem.

Kreację możemy zobaczyć na desktopie jak i na urządzeniach mobilnych.

I jak? Jest kreatywnie?

Skomentuj

3 odpowiedzi na “Czy marka sportowa może w kreatywny sposób promować się w mobilnej aplikacji?”

  1. NutriProfits napisał(a):

    Każda reklama to jedynie marketingowy przekaz i nie zawsze jest on trafiony. Teraz w zasadzie wszystko promowane jest przez aplikacje mobilne, bo czemu ich nie wykorzystać?

  2. Julia Kępczyńska napisał(a):

    Jak najbardziej kreatywny. Jednak tutaj ryzyko było wysokie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także

Event 4 - 05 - 2014

Innovation Award Media Trendy – Gala już 7 maja – zdobądź wejściówkę


Shares: 0
Event 7 - 11 - 2014

MIXX Awards 2014 – subiektywnie o mobilnych zwycięzcach


Shares: 0
Mobile 7 - 07 - 2014

5 faktów o social mediach związanych ze śmiercią… brrrr….


Shares: 0
Nowe technologie 11 - 03 - 2014

Dzięki Spritzowi każdą powieść przeczytasz w.. mgnieniu oka!


Shares: 0
Udostępnień