Newsletter

Zapisz się

#GlassHackathon już jutro w Warszawie

[dropcap]Ż[/dropcap]eby oderwać Was trochę od badania MEC’a (jak mówiłam, że to duże badanie to mi nie wierzyliście :P ) krótki wpis o tym jaka gratka czeka wszystkich fanów Google Glass jutro w Wawie.

6 lipca startuje #GlassHackathon! O 10.30 w Fantastic Studio, przy ul. Tadeusza Borowskiego 2, cztero – osobowe zespoły zapalonych programistów spotkają się po to by tworzyć tworzyć i jeszcze raz tworzyć i to nie byle co bo aplikacje na Google Glass!

Organizatorami eventu są Google Developer Group Warsaw (GDG) oraz Agencja interaktywna Kalicińscy.com, wspólnie z działem mobilnym We Like Caps! Partnerem technologicznym imprezy jest firma iTraff Technology.

Wszystkich chętnych zapraszam do zapisów (chyba jeszcze można?) tutaj.

Znacie mnie więc wiecie, że zawsze przy takich wpisach proszę o słówko komentarza. Na moje ultrakrótkie pytania odpowiada Arek Urban, Business Development DirectorWe Like Caps!

dworzynska.com : Arek, zdradź mi proszę kiedy i skąd się wziął pomysł na taką inicjatywę jak GlassHackathon?

Arek Urban: Idea GlassHackatonu narodziła się w głowie Wojtka Kalicińskiego (CTO We like CAPS!) zaraz po odebraniu jego egzemplarza Glass, podczas konferencji Google’a w San Francisco. W Polsce dostęp do tego urządzenia ma tylko kilka osób, więc nasz hackaton jest unikalną okazją do zapoznania się z tą technologią dla polskiej społeczności developerów.

d.c: Ilu uczestników się spodziewacie? 

A.U.: Zarejestrowało się ponad 80 programistów z całej Polski, zobaczymy jak dopisze frekwencja :)

d.c.: Czy polscy programiści są przygotowani na programowanie aplikacji pod Google Glass?

A.U.: Oczywiście, że tak. Mamy w Polsce świetnych programistów, a programowanie na Glass nie różni się znacznie od tworzenia web aplikacji.

d.c.: Jaką nagrodę przewidujecie dla zwycięskiego zespołu? :)

A.U.: Nagrody przygotowaliśmy raczej symboliczne, główną korzyścią z udziału w w GlassHackatonie jest możliwość sprawdzenia na żywo jak działa prawie niedostępna na razie technologia, która już za kilka lat może stać się ważnym elementem codziennego życia.

Dzięki!

Ktoś z Was się wybiera jutro? :)

glasshackathon

Skomentuj

Przeczytaj także

Biznes 4 - 01 - 2017

PR na już! Poproszę!


Shares: 0
Mobile 18 - 12 - 2012

M-mobile na przełomie 2010 roku


Shares: 0
Mobile 21 - 06 - 2015

Masz pomysł na aplikację? Zobacz jak możesz go zrealizować – rozmowa z Michałem Gąsiorem, twórcą aplikacji Qute


Shares: 0
Mobile 12 - 05 - 2014

Shake trzęsie Rich media w kampanii Discovery Turbo


Shares: 0