Newsletter

Zapisz się

Mobile Lions Grand Prix jedzie do Filipin

[dropcap]W[/dropcap] krajach rozwiniętych problem dźwigania ciężkich podręczników szkolnych praktycznie nie istnieje. Już dawno zastąpiły je dedykowane czytniki e-book’ów i tablety. Niestety, w państwach, w których koszt przenośnego urządzenia nie raz przekracza przychód miesięczny, sprawa się ciutkę komplikuje pozostawiając rodziców przed niełatwym wyborem: krzywy kręgosłup czy dziecko – analfabeta?

smart txtbksTakie dylematy mieli jeszcze do niedawna mieszkańcy Filipin, których w większości nie stać na nowoczesne rozwiązania, a ich jedynym gadżetem jest stary telefon analogowy, wykorzystywany głównie do SMS-ów. Z pomocą przyszedł największy operator komórkowy – SMART, który pomyślał o tym jak wykorzystać i połączyć to, co obecnie posiadają Filipińczycy, czyli stare telefony, z tym co umieją – pisanie SMS- ów. Tak powstał pomysł stworzenia zupełnie nowej marki podręczników szkolnych – SMART TXTBKS (smart text books).

Przez 6 miesięcy zespół pracujący nad nowym rozwiązaniem konwertował opasłe tomiska w wiadomości tekstowe składające się ze 160 znaków. Wiadomości te były następnie umieszczane w skrzynkach odbiorczych i zaszyte na specjalnych kartach SIM, z marką Smart TXTBKS. Stare, analogowe telefony zamieniły się w nowe, elektroniczne czytniki.

Wynik akcji? With school bags 50% lighter, attendance was 95% while average test performance was 90% during the implementation period.

Filmik z Filipin możecie obejrzeć tu:

I jak myślicie, Jury Cannes Lions podjęło dobrą decyzję przyznając nagrodę główną w kategorii Mobile Lions Smart TXTBKS? Ja nie mam żadnych wątpliwości.

Więcej o akcji tutaj.

Ikona wpisu: zeszłoroczne Cannes Lions http://paulberney.com

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także

Nowe technologie 18 - 02 - 2013

3R Studio – augmenting the future


Shares: 0
Event 24 - 02 - 2014

Mobile World Congress. Dzień 1. Słit focie, fitbit i rozterki operatorów


Shares: 0
Mobile 17 - 07 - 2014

Aplikacja mobilna Wyspa Leona. Czy naprawdę jest tak dobrze jak piszą o niej jej twórcy? Analiza case study.


Shares: 0
Mobile 15 - 02 - 2013

Case studies: mobile marketing 2012


Shares: 0
Udostępnień