Newsletter

Zapisz się

Mobile Lions Grand Prix jedzie do Filipin

[dropcap]W[/dropcap] krajach rozwiniętych problem dźwigania ciężkich podręczników szkolnych praktycznie nie istnieje. Już dawno zastąpiły je dedykowane czytniki e-book’ów i tablety. Niestety, w państwach, w których koszt przenośnego urządzenia nie raz przekracza przychód miesięczny, sprawa się ciutkę komplikuje pozostawiając rodziców przed niełatwym wyborem: krzywy kręgosłup czy dziecko – analfabeta?

smart txtbksTakie dylematy mieli jeszcze do niedawna mieszkańcy Filipin, których w większości nie stać na nowoczesne rozwiązania, a ich jedynym gadżetem jest stary telefon analogowy, wykorzystywany głównie do SMS-ów. Z pomocą przyszedł największy operator komórkowy – SMART, który pomyślał o tym jak wykorzystać i połączyć to, co obecnie posiadają Filipińczycy, czyli stare telefony, z tym co umieją – pisanie SMS- ów. Tak powstał pomysł stworzenia zupełnie nowej marki podręczników szkolnych – SMART TXTBKS (smart text books).

Przez 6 miesięcy zespół pracujący nad nowym rozwiązaniem konwertował opasłe tomiska w wiadomości tekstowe składające się ze 160 znaków. Wiadomości te były następnie umieszczane w skrzynkach odbiorczych i zaszyte na specjalnych kartach SIM, z marką Smart TXTBKS. Stare, analogowe telefony zamieniły się w nowe, elektroniczne czytniki.

Wynik akcji? With school bags 50% lighter, attendance was 95% while average test performance was 90% during the implementation period.

Filmik z Filipin możecie obejrzeć tu:

I jak myślicie, Jury Cannes Lions podjęło dobrą decyzję przyznając nagrodę główną w kategorii Mobile Lions Smart TXTBKS? Ja nie mam żadnych wątpliwości.

Więcej o akcji tutaj.

Ikona wpisu: zeszłoroczne Cannes Lions http://paulberney.com

Skomentuj

Przeczytaj także

Biznes 2 - 12 - 2016

Warszawa z własnym car sharingiem!


Shares: 0
Mobile 7 - 07 - 2014

5 faktów o social mediach związanych ze śmiercią… brrrr….


Shares: 0
Marketing 28 - 04 - 2014

nju mobile – strategia Orange zaczyna przynosić efekty?


Shares: 0
Mobile 13 - 05 - 2013

HTC One z Damianem przez dwie Ameryki


Shares: 0
Udostępnień