Newsletter

Zapisz się

Myśl globalnie, mobajluj lokalnie!

O tym, że mobile może być świetnym instrumentem przy okazji kampanii lokalnych przekonała się ostatnio między innymi Toyota oraz McDonald’s. Mobile ma podstawową przewagę nad innymi mediami – może działać w oparciu o lokalizację, przekazując użytkownikom odpowiednie treści w odpowiednim miejscu i czasie.

Poniższe przykłady pokazują, jak umiejętne wykorzystanie tej konkretnej cechy mobile może przyczynić się do zwiększenia świadomości marki oraz realnie wpłynąć na przychody ze sprzedaży.

Parking Douche

Jeśli narzekaliście ostatnio na źle zaparkowany samochód to ta kampania jest dla Was. The Village – moskiewska gazeta, zajmująca się między innymi problemami miasta postanowiła raz na zawsze rozprawić się z kierowcami beztrosko zostawiającymi swoje wehikuły – delikatnie mówiąc – gdzie popadnie. Powstała specjalna aplikacja, umożliwiająca fotografowanie takich porzuconych aut, która zarazem rozpoznawała numer rejestracyjny samochodu, jego model i kolor, a także miejsce, w którym został źle zaparkowany. Jak dane te zostały później wykorzystane i jakie były efekty kampanii? Zobaczcie sami. Tym czasem już teraz mogę powiedzieć, że the Village w naprawdę mądry sposób przyczyniła się do poprawienia parkingowej sytuacji miasta, jednocześnie powiększając grono swoich Czytelników.

McDonald’s

Restauracja inna niż wszystkie postanowiła wykorzystać potencjał mobile’a w celu poinformowania swoich Klientów o nowych, dłuższych godzinach funkcjonowania niektórych ze swych placówek. Na stacjach benzynowych oraz bankomatach umieszczone zostały reklamy zachęcające do pobrania na telefon aplikacji targetującej najbliższe restauracje McDonald’s. Reklama pojawiała się także w necie, na stronach, które były odwiedzane najczęściej w godzinach wieczornych i nocnych, zachęcając surfujących użytkowników do odwiedzenia najbliższej otwartej restauracji.

Meat Pack

Jedna z moich ulubionych. Tylko zastanawiam się nad tym co na to wszystko firmowe sklepy Pumy czy Nike. Ja bym była bardzo niezadowolona, gdyby ktoś w taki sposób podwędzał mi Klientów. Ale może w Guatemala rządzi się innymi prawami..

Toyota

A właściwie ToyToyota, nowy brand, który powstał specjalnie z myślą o dzieciach, aby wprowadzić ich w motoryzacyjny świat i pokazać, że prowadzenie samochodu może być całkiem fajne.  Dzięki aplikacji BackSeat Driver, dziecko siedzące na tylnym siedzeniu mogło uczestniczyć w prowadzeniu prawdziwego samochodu, jadąc po tej samej trasie. W rezultacie aplikacja została pobrana ponad 100 000 razy.

House of Fraser

Kampania była przygotowana z operatorem mobilnym O2, dla Klientów tejże sieci i polegała na udostępnieniu Klientom O2 robiącym zakupy w HoF m. in. darmowego wi-fi. Klienci, którzy łączyli się do sieci byli automatycznie zachęcani do pobrania appki House, gdzie mogli znaleźć informacje o aktualnych promocjach oraz voucherach na zakupy w HoF. Całkiem fajna inicjatywa, z jednej strony budująca lojalności Klientów O2 z drugiej zwiększająca zainteresowanie marką House of Fraser przy jednoczesnym podniesieniu poziomu sprzedaży. Wszystko przy udziale mobile.

house_of_fraser-blog-full

Ikona wpisu: flickr.com LJR.MIKE

Skomentuj

Jedna odpowiedź do “Myśl globalnie, mobajluj lokalnie!”

  1. […] Ponad trzy czwarte respondentów, którzy chcieliby otrzymywać SMS-y informujące o promocjach w sklepach i punktach usługowych, za najbardziej atrakcyjny typ promocji uznaje rabat na zakup produktu lub usługi. Sam SMS w stylu: „w dniach xy rabat 10% na zakup perfum” jest już chyba coraz mniej atrakcyjny. Klienci chcą konkretnych, spersonalizowanych zniżek, w ciekawej formie, przesłanych w odpowiednim miejscu i czasie. Może warto w tym celu wykorzystać geolokalizację? Albo chociażby wi-fi, tu przypomniała mi się fajna akcja związana z marketingiem mobilnym, którą przeprowadził House of Fraser, pisałam o niej tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także

Nowe technologie 11 - 03 - 2014

Dzięki Spritzowi każdą powieść przeczytasz w.. mgnieniu oka!


Shares: 0
Event 31 - 07 - 2013

Żywienie kontentem online. Prezentacja oraz komentarz Michała Kota z ostatniego spotkania Warsaw Speaks Mobile


Shares: 0
Biznes 29 - 06 - 2015

5 prostych narzędzi do pracy zespołowej w startupie


Shares: 0
Mobile 19 - 12 - 2013

Z Damianem Borkowskim (Scoreit) o… mobilnych start-upach i konferencji Web Summit


Shares: 0
Udostępnień