Newsletter

Zapisz się

Noc Reklamożerców 2012

Kolejna Noc Reklamożerców za nami. Przyznam szczerze, decyzję o tym czy na nią pójdę czy nie podjęłam w ostatniej chwili. Generalnie na Nocy byłam wcześniej raz i średnio mi się podobało. Szybko zmęczyło mnie oglądanie spotów reklamowych, tym bardziej, że w większości były one dość nudne. Nie nastawiałam się  zatem na genialne nocne kino akcji. I tym razem moje przypuszczenia okazały się słuszne. Noc nie zaskoczyła. Owszem, było kilka fajnych spotów, ale generalnie jest to event dość przereklamowany :P Dotrwałam do 2 rano, czyli zmyłam się mniej więcej w połowie imprezy.

No dobra, może nie było aż tak strasznie. Niektóre reklamy naprawdę robiły wrażenie, o czym możecie przekonać się oglądając poniższe filmiki, pogrupowane przeze mnie na odpowiednie kategorie.

I tak w kategorii spotów najbardziej żenujących pierwszeństwo przyznaję marce Always za spot „No check no check”.  Rozumiem skalę problemu, jednak reklamę oglądam z przymrużeniem oka.

Idąc dalej, w kategorii najzabawniejsze wyróżnić trzeba poniższy spot, który co ciekawe, był troszeczkę inaczej przygotowany na rynek globalny i na Rosyjski. Tu global.

http://www.youtube.com/watch?v=oRSP7xdU3mE

Zostajemy w tej samej kategorii, zmieniamy branżę. Pamiętam doskonale spoty Plusa z udziałem Mumio, ale tym razem mogą się one schować. Angielski T-mobile wymiata i to w dosłownym znaczeniu:

I na koniec spot spotów, który wywołał salwę braw na sali. Zdecydowany lider. Zobaczcie sami.

W tym roku nie zabrakło także reklam z udziałem gwiazd światowego formatu. Na pierwszy ogień wrzucam Dartha Vadera. Zdecydowany must see.

Cristiano Ronaldo w świetnych moim zdaniem spotach JS Armani (jest to seria spotów, w których występuję również Rihanna)

i majstersztyk Chanela z udziałem Keiry Knightley.

Bardzo dobry claim i powiązanie z brandem, jedna z tych reklam, które zaparły mi dech w piersiach:

 

I na sam koniec koniec jedyna reklama aplikacji :) Swoją drogą, ciekawa inicjatywa, jeszcze nie spotkałam się z reklamą appki w ATL-u. Czy to będzie nowy trend?

Uff. I to już wszystko, co chciałam pokazać. Niech Was nie zmylą pozory. Te spoty wyłowiłam z ponad 3 godzinnego maratonu, tak więc nie zmienię zdania o Nocy Reklamożerców, chociaż w przyszłym roku pewnie i tak się na nią wybiorę :)

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także

Po godzinach 13 - 04 - 2013

Kasia Mobile Barcelona


Shares: 0
Marketing 9 - 08 - 2017

Giń Tigerze, czyli jak się robi viral w Polsce


Shares: 0
Nowe technologie 10 - 09 - 2015

Słuchawki SMS Audio BioSPORT – test i recenzja


Shares: 0
Event 4 - 03 - 2015

Mobile World Congress 2015 by Piotr Adamczyk – tej relacji nie mogło zabraknąć, DAY 1


Shares: 0
Udostępnień