Newsletter

Zapisz się

Web Summit Dublin dzień 2

Dotarliśmy na miejsce.Rozpoczął się drugi dzień największej konferencji poświęconej startupom i nowym technologią Web Summit. Po drodze tłumy ludzi. W środku też nie jest lepiej, wszędzie otaczają nas startupy, każdy wyjątkowy, każdy podekscytowany swoim projektem… Zmierzamy w stronę Centre Stage.

Na scenie gwiazdy youtube – Estee Lalonde – vlogerka urodowa i Noodlerella – vlogerka lifestylowa. Obie opowiadają o video, o swoich początkach i planach na przyszłość. Content to przyszłość. Video to przyszłość. Ale trzeba umieść ją monetyzować. Liczy się współpraca z markami i product placement. Obie vlogerki przyznają, że otrzymują $$$ za wspomnienie o danej marce w swoich filmikach. Obie mówią o tym otwarcie. Kręcenie filmów na youtubie to dla nich praca, z której się utrzymują. Crucial is keeping things fresh, and contact with the audience. Jakieś nowości? Jakieś zaskoczenia? Brak. Wszystko to już było.

<zzz>

Na zakończenie dzisiejszego dnia najbardziej wyczekiwany speach – Swipe Right: Tinder up close. Na scenie founder najbardziej popularnej aplikacji randkowej – Sean Rad w rozmowie ze Stevenem Bertonim z Forbesa. 1.5 milion dates daily on Tinder. Half of them end up in second date. Tinder zmienia świat. Dzięki aplikacji powstają nowe związki i nowe przyjaźnie, krótsze i dłuższe ;) Sean bardzo spokojnie wyjaśnia, że praca nad Tinderem zmienia go codziennie, codziennie uczy go czegoś nowego. Tinder to praca z audience. Codzienne obcowanie z dużą społecznością. Duże wyzwanie ale i wielka pasja. Co będzie się działo w ciągu najbliższych 6 – 12 miesięcy? Going into deeper connections, reducing barriers in connections, increasing connections, number of matches. Wszystko rozbija się o połączenia, ale bez większego skomplikowania aplikacji, ona musi zostać tak samo prosta jak teraz. Czy słuchają swoich użytkowników? Oczywiście, czytają maile :) Reagują, o ile mają zasoby a zmiany nie ingerują w istotę aplikacji. Tinder to ciągle startup, bez rozbudowanych struktur i zarówno skala działania aplikacji jak i ilość userów tego nie zmieniła. Z czego wynika sukces aplikacji? Poznawanie nowych osób jest w rzeczywistości bardzo skomplikowane, trzeba do kogoś podejść, pogadać etc. Tinder likwiduje bariery. Ułatwia połączenia. A konkurencja? Każdy chce być drugim Tinderem, a tak to nie działa. We don’t care about competition. Ale za to codziennie muszą stawiać i wymyślać firmę na nowo, codziennie odkrywać koło. W ilu krajach jest Tinder? Obecnie w 194. Czy Tinder zarabia. Tak :) Podobno ;) We are a very healthy business. Ogromna część przychodów pochodzi z Tindera plus. To główne źródło zarobków. Ale Tinder w podstawowej funkcjonalności zawsze pozostanie bezpłatny.

 

 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także

Mobile 31 - 03 - 2013

Święta Wielkanocne w rytmie mobile!


Shares: 0
Event 5 - 03 - 2014

CeBIT – komu wejściówkę?


Shares: 0
Biznes 15 - 12 - 2016

Analiza konkurencji w startupie – na czym polega i jak ją wykonać poprawnie?


Shares: 0
Mobile 3 - 07 - 2013

Aplikacje mobilne. Badanie MEC part 3.


Shares: 0
Udostępnień