Newsletter

Zapisz się

I love Mobile!

Walentynki,  Dzień Zakochanych, Święto Miłości. W Stanach firmy dwoją się i troją aby zarobić grube miliony dolarów, powstają specjalnie dedykowane kampanie, nikt nie oszczędza na kreacji i reklamie. W Polsce jest nieco skromniej, ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje. Dzieje się i owszem. Ba, udało mi się nawet znaleźć dwie kampanie z wykorzystaniem mobile, dedykowane pod 14 lutego właśnie.

Pierwsza z nich to kampania Durexu, który na miejsce reklamy swojego nowego produktu – prezerwatywy Performax Intense, po raz pierwszy wybrał mobile, a dokładniej aplikację Listonic.

Durex_Listonic-300x278W ramach kampanii w Listonic prowadzone są działania z wykorzystaniem reklamy wizerunkowej oraz kontekstowo, podczas planowania i robienia zakupów. Reklamy dodają się do wpisów na listach zakupów konsumentów, np. reklama “Na deser nie tylko w kuchni” wyświetli się po dodaniu do listy “bitej śmietany”, a tekst “Liczy się wspólna rozkosz” doda się do listy zakupów przy “truskawkach”. Po kliknięciu w reklamę konsument zobaczy dopasowaną do urządzeń mobilnych stronę z informacją o produkcie, z której jednym kliknięciem może dodać Durex – Performax Intense do listy zakupów.

Za realizację odpowiedzialna była polska agencja marketingu mobilnego Mobext Polska (Havas Media).

 

grafaDruga to walentynkowa kampania Allegro. Popularny serwis aukcyjny postanowił zaprosić swoich Klientów do udziału w zabawie LOVE GAMES. XO XO (bo miłość to przecież gra).

XO XO to symboliczny zapis uścisków i całusków stosowanych w mailach i sms-ach. O/X kojarzy się także z  prostą grą w „kółko/krzyżyk” – mówi Artur Brzęczkowski, Dyrektor Marketingu Allegro. Idąc tym tropem skojarzeń w naszej kampanii dajemy użytkownikowi możliwość zagrania w X/O wykorzystując do tego XO XO, czyli całuski wysyłane przez naszych bohaterów występujących na banerach video. I stąd wzięło się LOVE GAMES. XO XO. – dodaje Brzęczkowski.

Kampania jest krótka, bo dwudniowa, ale za to mocno intensywna. Na jej potrzeby została stworzona między innymi strona xoxo.allegro.pl (średnio działające na mobile, sprawdzałam), na której można było wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. W komunikacji użyto formatów rich mediowych. Co prawda tych już nie udało mi się zobaczyć, ale bardzo ciekawi mnie co na nich było, skoro strona xoxo.allegro.pl nie była zoptymalizowana pod mobile (przynajmniej nie tak, jakbym tego oczekiwała).

Kreację przygotował zespół marketingu Allegro.

Podsumowując. Kampania Durexu podoba mi się bardziej. Wydaje mi się lepiej przemyślana pod kątem mobile, chociaż jeśli mam być szczera obie akcje specjalnie nie porywają. Co innego zeszłoroczna akcja walentynkowa Starbucks’u z wykorzystaniem augmented reality. Czy w Polsce kiedyś doczekamy się podobnych kreacji?

https//www.youtube.com/watch?v=8nvqOzjq10w

Ikona wpisu: flickr.com Maloreigh

 

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 15 - 09 - 2014

Branża mobile na dywaniku – wyniki QUIZu


Shares: 0
Mobile 5 - 02 - 2015

5 aplikacji w telefonie, które zastępują mi Facebooka


Shares: 0
Po godzinach 5 - 05 - 2015

5 rzeczy, których dowiedziałam się podczas urlopu z telefonem bez internetu…


Shares: 0
Mobile 12 - 03 - 2013

Mercedes klasy A raz jeszcze, czyli jak skutecznie wykorzystać narzędzia mobile w kampanii


Shares: 0