Newsletter

Zapisz się

publio.pl robi dobrze QR kod-y (lub -om)

[dropcap]N[/dropcap]ie wiem czy też to zauważyliście, czy tylko ja jestem takim geekiem, ale ostatnio na mieście nie widać QR kodów. Dotychczas mogliśmy je oglądać głównie na billboardach, umieszczone w miejscach ogólnie niedostępnych dla przeciętnego usera (powstało nawet określenie na tego typu kody – tzw. „pełzające”) lub z contentem o kant dupy potłuc (nawet nie chce mi się tego szerzej komentować).

Aż tu nagle, na jednym, drugim, trzecim przystanku zobaczyłam TO. QR kod, który spełnił wszystkie (chociaż tutaj słowo „wszystkie” mogłoby brzmieć zbyt wymagająco, bo przecież w gruncie rzeczy QR kody to prosta sprawa) wymagania.

  • był umieszczony w dobrym miejscu, z którego w łatwy sposób można go było zeskanować
  • miał czytelny call-to-action
  • użytkownik za zeskanowanie kodu otrzymywał coś, czego nie mógł dostać nigdzie indziej – darmowy e-book, który mógł otworzyć na swoim smartfonie lub czytniku – content idealnie dopasowany do narządzia, super!

Co jeszcze? Zeskanowany kod przeniósł mnie na stronę, gdzie w prosty, wygodny sposób mogłam wpisać swój e-mailowy adres, na który przyszedł potem link do ściągnięcia e-booka. Wszystko płynnie, intuicyjnie, bezproblemowo. Tak właśnie powinno to działać. Publio.pl – gratuluję! To świetna akcja promocyjna Waszego serwisu z wykorzystaniem QR kodów.

Mam tylko jedno w sumie pytanie. Chciałam podpytać publio.pl o tę akcję, skąd pomysł na wykorzystanie QR kodu etc. Ale niestety nie znalazłam nigdzie osobnego od BOKu kontaktu. Na stronie jest napisane: odpowiadamy w ciągu 24h. Zaryzykowałam, ale niestety, kilkanaście dni minęło a moja odpowiedź pozostała bez echa. Szkoda..

Poniżej kilka screenów:

Wiata

CAM00372

Plakat z bliska

CAM00369

Screen z telefonu

pobierz za darmo_dworzynska

nie masz konta_dworzynska

podziękowanie_dworzynska

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 21 - 06 - 2015

Masz pomysł na aplikację? Zobacz jak możesz go zrealizować – rozmowa z Michałem Gąsiorem, twórcą aplikacji Qute


Shares: 0
Mobile 27 - 11 - 2012

Klucz jest w sieci


Shares: 0
Mobile 2 - 03 - 2013

Mobilny inspektor gadżet – czyli ciekawostki, które widział Piotr Adamczyk na MWC


Shares: 0
Mobile 5 - 11 - 2014

Raport „Organizacja w otoczeniu mobilnym”- już do pobrania


Shares: 0