Newsletter

Zapisz się

#GlassHackathon już jutro w Warszawie

[dropcap]Ż[/dropcap]eby oderwać Was trochę od badania MEC’a (jak mówiłam, że to duże badanie to mi nie wierzyliście :P ) krótki wpis o tym jaka gratka czeka wszystkich fanów Google Glass jutro w Wawie.

6 lipca startuje #GlassHackathon! O 10.30 w Fantastic Studio, przy ul. Tadeusza Borowskiego 2, cztero – osobowe zespoły zapalonych programistów spotkają się po to by tworzyć tworzyć i jeszcze raz tworzyć i to nie byle co bo aplikacje na Google Glass!

Organizatorami eventu są Google Developer Group Warsaw (GDG) oraz Agencja interaktywna Kalicińscy.com, wspólnie z działem mobilnym We Like Caps! Partnerem technologicznym imprezy jest firma iTraff Technology.

Wszystkich chętnych zapraszam do zapisów (chyba jeszcze można?) tutaj.

Znacie mnie więc wiecie, że zawsze przy takich wpisach proszę o słówko komentarza. Na moje ultrakrótkie pytania odpowiada Arek Urban, Business Development DirectorWe Like Caps!

dworzynska.com : Arek, zdradź mi proszę kiedy i skąd się wziął pomysł na taką inicjatywę jak GlassHackathon?

Arek Urban: Idea GlassHackatonu narodziła się w głowie Wojtka Kalicińskiego (CTO We like CAPS!) zaraz po odebraniu jego egzemplarza Glass, podczas konferencji Google’a w San Francisco. W Polsce dostęp do tego urządzenia ma tylko kilka osób, więc nasz hackaton jest unikalną okazją do zapoznania się z tą technologią dla polskiej społeczności developerów.

d.c: Ilu uczestników się spodziewacie? 

A.U.: Zarejestrowało się ponad 80 programistów z całej Polski, zobaczymy jak dopisze frekwencja :)

d.c.: Czy polscy programiści są przygotowani na programowanie aplikacji pod Google Glass?

A.U.: Oczywiście, że tak. Mamy w Polsce świetnych programistów, a programowanie na Glass nie różni się znacznie od tworzenia web aplikacji.

d.c.: Jaką nagrodę przewidujecie dla zwycięskiego zespołu? :)

A.U.: Nagrody przygotowaliśmy raczej symboliczne, główną korzyścią z udziału w w GlassHackatonie jest możliwość sprawdzenia na żywo jak działa prawie niedostępna na razie technologia, która już za kilka lat może stać się ważnym elementem codziennego życia.

Dzięki!

Ktoś z Was się wybiera jutro? :)

glasshackathon

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 14 - 04 - 2014

Jak rozsądnie przenieść numer telefonu do innego operatora i nie zostać na lodzie?


Shares: 3
Marketing 9 - 08 - 2017

Giń Tigerze, czyli jak się robi viral w Polsce


Shares: 0
Mobile 31 - 01 - 2014

Rynek mobile w perspektywie! Wydarzenia i prognozy. Must SEE!


Shares: 0
Biznes 25 - 07 - 2016

5 najciekawszych startupów w branży e-commerce


Shares: 0