Newsletter

Zapisz się

Case studies: mobile marketing 2012

No dobrze, ten wpis miał zostać opublikowany wczoraj, ale były Waaaleeentynki, stąd światło dzienne ujrzy dopiero dzisiaj. Tak czy owak warto się z nim zapoznać. Przynajmniej jeśli łaknie się kolejnej porcji wiedzy na temat rynku mobile w PL. Ale od początku.

Działająca w ramach Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska Grupa Robocza „Mobile Marketing” wydała pierwszy na polskim rynku zbiór case studies mobile marketingu  – „Zbiór case studies: mobile marketing 2012”. Zbiór ów miał być inspirującym źródłem wiedzy dla marketerów. Jak myślicie – czy cel został osiągnięty?

case studies iabW publikacji znajdziemy 15 różnych kampanii mających dowieść temu, że marketing mobilny na polskim rynku funkcjonuje i ciągle się rozwija.

O nadchodzącym „roku mobile” słyszymy już od kliku lat. Wszyscy czekają z niecierpliwością, on co roku jest przekładany. A my – marketerzy i specjaliści od mediów – robimy swoje. I robimy to coraz lepiej! Cały czas pokazujemy, że tzw. mobile nie jest przysłowiową wisienką na torcie a integralną częścią media miksu. Przykłady przedstawione w poniższym zbiorze wyraźnie pokazują, że jako branża dojrzewamy i zaczynamy coraz poważniej podchodzić do nowych technologii – z mniejszym entuzjazmem a większą zachowawczością i rozsądkiem. Oby tak dalej! – Piotr Adamczyk, Mobile & Emerging Platforms Manager, MEC

Co zatem znajdziemy w samej publikacji? Tak naprawdę wszystko. To znaczy, nie wszystkie kampanie z udziałem mobile w Polsce, ale te, które w ciągu ostatnich lat na pewno na ten rynek wpłynęły. Publikacja, trochę wbrew nazwie, nie dotyczy samego roku 2012. Zbiór Case Studies Mobile marketing 2012 jest prezentacją 15 wyselekcjonowanych case’ów z ubiegłych lat. To pierwszy tego typu dokument dlatego stanowi podsumowanie nie tylko 2012 roku, ale także wcześniejszych lat – IAB Polska. Jest więc tu opisana kampania Motolokata Multibanku z grudnia 2010 roku, zrealizowała przez agencję Mobext Polska, case Allegro przeprowadzony na mobilnej wersji Onetu (start styczeń 2011), czy gra mobilna Poczuj Drogę, o którą dla Dunlopu zadbał Upgrade Marketing (kwiecień 2010). Publikacja dotyka wielu narzędzi stosowanych w mobile marketingu i w sumie to podoba mi się w niej najbardziej. Jest przykład na kampanię z udziałem rich media, gry mobilnej a nawet augmented reality. Casy wyselekcjonowane zostały z dużą starannością i to widać, chociażby po tym kto brał udział w przygotowaniu tego zestawienia. Zatem na pytanie czy warto z publikacją wdać się w romans odpowiem – ZDECYDOWANIE warto. Im więcej opisanych casów tym lepiej dla nas wszystkich :)

Raport można pobrać tutaj.

_______________________________________________________________________________________________________

Grupa Robocza „Mobile marketing” działa w ramach Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska od 2009 roku. W skład grupy wchodzą eksperci będący przedstawicielami portali, domów mediowych, agencji interaktywnych, agencji marketingu mobilnego, a także producenci i dostawcy kontentu mobilnego.
W przygotowaniu „Zbioru case studies: mobile marketing 2012” brali udział przedstawiciele następujących firm:
  • AdTotal / Wirtualna Polska
  • coigdzie.pl
  • Goldbach Interactive (Poland)
  • HandyNet
  • iPlacement
  • Lemon Sky
  • MEC
  • Mobext Polska (Havas Digital)
  • Onet.pl
  • Upgrade Marketing
Ikona wpisu: flickr.com NewComTech

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 13 - 03 - 2014

O czym (i jak!) się rozmawia w telekomunikacji, czyli pojęcia nieznane dla osób spoza branży.


Shares: 0
Mobile 4 - 01 - 2013

QR kody nie gryzą


Shares: 0
Event 28 - 03 - 2014

Warsaw Speaks Mobile – już nie szeptem! Gościnna relacja by Kasia Czuchaj – Łagód


Shares: 0
Mobile 19 - 02 - 2013

Jest wściekły, brodaty i ma własną lokomotywę!


Shares: 0