Newsletter

Zapisz się

Heineken i geolokalizacja w kampanii „Otwórz miasto”

Jedziesz sobie spokojnie trwamwajem, a tu bach! Na ekranie telewizora, zamieszczonego w zasięgu twojego wzroku w wagoniku pojawia się spersonalizowania lokalizacyjnie informacja: gdzie teraz? Wejdź na otworzmiasto.pl i sprawdź co dzieje się w Śródmieściu. Albo na Woli, albo na Mokotowie. Jak to możliwie i co chodzi? O nową kampanię reklamową Heinekena „Otwórz miasto“, w której wykorzystano usługę geolokalizacji.

Akcja obejmuje 12 warszawskich dzielnic i poruszające się po nich tramwaje. Zlokalizowane w 150-ciu pojazdach nadajniki GPS dostarczają informacji o aktualnym położeniu, a przekaz skierowany do pasażerów zmienia się w zależności od dzielnicy, przez którą przejeżdża tramwaj. Komunikaty zachęcają do odwiedzenia serwisu otworzmiasto.pl i sprawdzenia, jakie wydarzenia i aktywności proponowane są w danej dzielnicy.

hein_1

Skąd pomysł na tego typu kampanię? Odpowiada Mariusz Ławniczak, communication manager z domu mediowego MediaVest, inicjatora akcji:

Szukaliśmy niestandardu w miejscach przebywania target grupy. pomysł wpisywał się idealnie użyteczność narzędzia jakim jest strona otworzmiasto.pl.

Dla odbiorcy spersonalizowana komunikacja jest intrygująca a tym samym wyróżniająca z codziennego clatteru komunikacji reklamowej jakim wszyscy jesteśmy codziennie atakowani.

hein_2

Zastanawiałam się także, czy trudno było przekonać Heinekena do tego typu akcji. Z tego co udało mi się dowiedzieć, zaproponowany koncept od początku bardzo spodobał się managerom odpowiedzialnym za markę.

Celem samej kampanii było zbliżenie marki Heineken do konsumentów którzy postrzegają ją jako globalną i odległą, stąd takie nawiązanie do „tu i teraz” było jak najbardziej zbieżne z tym co chcieliśmy zrobić– zdradził mi Mariusz.

A korzyści dla samych pasażerów? Na pewno przefiltrowany content, pokazujący co ciekawego można robić na terenie Warszawy. Dodatkowo możliwość sprawdzenia na mapie co dzieje się w najbliższej okolicy, jak spędzić czas nie tylko na imprezach czy włóczeniu się po klubach ale też na tym co nowego, jakie nowe trendy pojawiają się w mieście, targi śniadaniowe, plaże miejskie, trasy rowerowe, biegowe, leżaki, longboard’y ect.

Oczywiście strona otworzmiasto.pl została przygotowana w wersji mobilnej. Sama sprawdzałam, do czego i Was gorąco zachęcam :)

hein_iko

Na koniec dodam, że to nie pierwsza akcja z wykorzystaniem mobile u Heinekena. Wcześniej marka poprzez mobile właśnie promowała chociażby Heineken Open’er Festival.

Projekt powstał z inicjatywy domu mediowego MediaVest we współpracy z  MetroMedia. Kreację na potrzeby akcji przygotowała agencja K2.

Fajny case, prawda?

Skomentuj

Przeczytaj także

Po godzinach 5 - 05 - 2015

5 rzeczy, których dowiedziałam się podczas urlopu z telefonem bez internetu…


Shares: 0
Po godzinach 14 - 08 - 2013

15 najdroższych domen wszechczasów! A w Polsce w 2013 roku…


Shares: 0
Mobile 31 - 01 - 2014

Rynek mobile w perspektywie! Wydarzenia i prognozy. Must SEE!


Shares: 0
Mobile 24 - 06 - 2014

QR kody w prasie – nowe badanie MEC Interaction


Shares: 0