Newsletter

Zapisz się

Jak w dwa tygodnie zwiększyć ilość pobrań aplikacji o 79%? Liczy się pomysł.

…i dobre chęci, ale po kolei.

Aplikacje mobilne i działania społecznościowe? Jak Wam się podoba taki związek? Nierealny? Eee… nic bardziej mylnego. Justtag znowu zaskoczył, pomyślał i zrealizował. Tym razem użytkownicy aplikacji mogli razem z portalem karmimypsiaki.pl wesprzeć schroniska dla bezdomnych zwierząt. A wszystko to dzięki kampanii walentynkowej „Nakarm psiaka”, która wystartowała 14 lutego i trwała przez równo dwa tygodnie.

Akcja Karmimy Psiaki to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów. Jak dzięki aplikacji można było pomóc psiakom? Wystarczyło w czasie trwania kampanii zbierać stemple – za każdy jeden Justtag wraz z karmimypsiaki.pl wypełniał psią michę. Co ważne, w akcji brali udział wszyscy partnerzy stemplowi appki. Proste, prawda? Użytkownik szedł na kawę czy burgera, odbiera stempel, a appka i portal robiły całą resztę.

 Akcja z Justtag idealnie wpisuje się w strategię działań naszej Fundacji, czyli Pomagania przy okazji.  Chcemy pokazać ludziom, że pomaganie to nie tylko przekazywanie środków finansowych. Po raz pierwszy wykorzystaliśmy smartfony w naszych działaniach, co spotkało się z pozytywnym odbiorem osób zaangażowanych w akcję i nie tylko, co nas bardzo cieszy – przyznaje Agnieszka Sadowska, Wiceprezes Zarządu.”

Wyniki

Te dotyczące akcji

photo

I te dotyczące aplikacji Justtag

  • wzrost instalacji  o 79% ( w porówniniu z pierwszymi dwoma tygodniami lutego)
  • wzrost usage o 34% (w porównaniu z pierwszymi dwoma tygodniami lutego)

Akcje promocyjne wspierające kampanie „Nakarm psiaka”

O kampanii głośno było na Facebooku. W „Nakarm psiaka” oprócz Justtaga i karmimypsiaki.pl zaangażowali się także partnerzy aplikacji, wypuszczając w sumie 45 postów nt. kampanii. Ilość zaszerowanych treści wyniosła 795.

Oprócz Facebooka został wysłany także mailing do użytkowników aplikacji (tak m.in. ja się o niej dowiedziałam).

Oczywiście jednym z kanałów komunikacji był sam Justtag. Informacja o akcji umieszczona była na stronie głównej aplikacji oraz na kartach stemplowych partnerów.

Całą akcję tak podsumowuje Magda Piasecka, Partnership & Communication Managera z Dirlango, wydawcy aplikacji Justtag.

Fajnie, że mogliśmy wykorzystać jedną z podstawowych funkcji aplikacji Justtag –  kartę pieczątkową – do działań CSR. Udało się uzupełnić dotychczasowe działania Fundacji Sarigato, która organizuje akcję Karmimy Psiaki, o nowy kanał dotarcia, a tym samym połączyć światy online i offline. Smartfon stwarza zupełnie nowe możliwości i takich działań będzie coraz więcej. W akcji wzięli udział  partnerzy Justtag: kilkadziesiąt znanych i lubianych kawiarni, restauracji, burgerowni z całej Polski.  Zasada była bardzo prosta: za jeden stempel w aplikacji Justtag, napełnialiśmy miskę psiaka. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wyników.

Jak widać na powyższym przykładzie (i pozostałych, które opisałam tutaj) nie trzeba ogromnych budżetów na kampanie promocyjną aplikacji. Wystarczą chęci i dobry pomysł. Jestem przekonana, że zarówno jednego ani drugiego nie brakuje teamowi Justtaga. Życzę im powodzenia i… czekam na jeszcze!

Aplikację Justtag pobierzecie tu:

iOS

Andek

WP

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 28 - 06 - 2013

Smartfony, użytkownicy, użytkowanie, potencjał. Nowe badanie domu mediowego MEC.


Shares: 0
Mobile 5 - 02 - 2015

5 aplikacji w telefonie, które zastępują mi Facebooka


Shares: 0
Mobile 26 - 02 - 2016

Czy warto tworzyć aplikacje na Windows Phone?


Shares: 3
Biznes 2 - 11 - 2017

3 proste zasady, dzięki którym zyskasz więcej czasu i pieniędzy


Shares: 0