Newsletter

Zapisz się

Jest wściekły, brodaty i ma własną lokomotywę!

Rzadko piszę o grach mobilnych.. właściwie wcale o nich nie piszę, ale dla tej jednej muszę zrobić wyjątek. Bridgy Jones to nowa gra firmy Grow App, której premiera planowana jest mniej więcej na marzec.

Bridgy Jones to gra typu puzzle arcade, w której głównym zadaniem gracza jest konstruowanie mostów oraz rozwiązywanie wplecionych w fabułę zagadek logicznych. Grę spośród produktów konkurencyjnych z kategorii „bridge builders” wyróżnia przede wszystkim mechanika budowania mostu.

Celowo zrezygnowaliśmy z rozmieszczania komponentów na siatce dając graczom pełną swobodę w tworzeniu konstrukcji – jedynym ograniczeniem są prawa fizyki i wyobraźnia. Pozycję tę wyróżnia dodatkowo imponująca grafika. Lokacje są klimatyczne i stworzone z dużą dbałością o detale, co jest prawdziwą rzadkością w grach tego typu – Marcin Grochowina, manager projektów w Grow Appie.

BJ_image_3

Główni bohaterowie – Bridgy Jones, jego pies Bonner oraz postaci im towarzyszące – zostały stworzone przy użyciu charakterystycznej, komiksowej kreski. Gracze mają do dyspozycji dwa światy (kolejne dodawane będą w aktualizacjach) z których każdy dzieli się na kilkanaście leveli. Razem z głównym bohaterem przemierzymy leśne ostępy, mroczne wnętrza kopalni oraz zasypane śniegiem górskie przełęcze. Poszczególne lokacje różnią się między sobą nie tylko estetyką, ale i rodzajem dostępnego budulca z którego będzie można tworzyć konstrukcje (różne rodzaje lin, kamień, drewno i inne).

BJ_image_2

Ciekawym elementem są również plansze bonusowe, które nawiązują do klasyki gier komputerowych. Bezsprzecznie największym wyróżnikiem aplikacji jest dynamika rozgrywki. Gry konstrukcyjne charakteryzuje zazwyczaj dosyć „toporny” sposób tworzenia budowli – Bridgy Jones stanowi chlubne odstępstwo od tej reguły. Po pierwsze mamy tu wyjątkowo prosty, intuicyjny interface umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki właściwie natychmiast po ściągnięciu, bez konieczności korzystania z tutoriala. Po drugie – poziom trudności zadań w grze jest stopniowany z dużym wyczuciem, a łamigłówki logiczne wplecione w zadania stanowią przyjemną odskocznię od zadań typowo konstrukcyjnych. Sama mechanika tworzenia budowli także jest inna od klasycznej, brak siatki zazwyczaj ograniczającej możliwości budownicze daje dużo większą swobodę grania. Wisienką na torcie jest możliwość kontroli ruchu lokomotywy, którą jeździ Bridgy – Marcin Grochowina.

BJ_image_5

Nie sposób nie zauważyć, iż Grow App podjął duże ryzyko wypuszczając na rynek grę puzzle arcade, bo w tym gatunku konkurencja jest naprawdę duża. Już wkrótce przekonamy się, czy Brodaty Bridgy i jego lokomotywa zostawią rywali daleko w tyle.

Niestety jeszcze nie miałam możliwości testowania gry, aczkolwiek mam już to obiecane przez Grow App. Czekam zatem z niecierpliwością. O wynikach testów będziecie mogli przeczytać oczywiście na blogu. Jestem ciekawa, czy sprawdzą się słowa Marcina, ale znając potencjał i możliwości zespołu pracującego nad projektem, raczej nie ma się o co martwić :)

Tymczasem zapraszam do obejrzenia trailera gry, dostępnego tutaj.

Skomentuj

Przeczytaj także

Po godzinach 27 - 11 - 2012

Noc Reklamożerców 2012


Shares: 0
Mobile 7 - 02 - 2013

Co z tą smartfonizacją?


Shares: 0
Mobile 24 - 08 - 2015

Rynek mobilny w Polsce – infografika do pobrania


Shares: 0
Mobile 30 - 12 - 2012

Noszenie portfela odchodzi do lamusa?


Shares: 0