Newsletter

Zapisz się

Kampania wrześniowa, czyli konferencje na które warto się wybrać w tym miesiącu

[dropcap]J[/dropcap]eśli zastanawiacie się, na jakie wydarzenie branżowe powinno zostać zaszczycone Waszą obecnością we wrześniu to świetnie trafiliście :) Postanowiłam przyjrzeć się bliżej eventom, które zaraz się odbędą i zarekomendować swoje typy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że konferencji jest cała masa i trudno się zdecydować. Powiem Wam tak – to tylko wrażenie. Tak naprawdę niektóre wydarzenia się dublują, inne odbywają się w tym samym terminie. Są też takie, które nie wnoszą nic ciekawego i można przypuszczać, że są organizowane tylko po to, żeby oskubać nas z pieniędzy.

Żeby ułatwić sprawę wydarzenia będę opisywała w porządku chronologicznym.

Lets begin!

InternetBeta 2013, 11 – 13 września, Rzeszów

O InternetBeta mówi się: najważniejsza impreza branży internetowej w Polsce. W tym roku organizowana po raz piąty. Co wyróżnia tę konferencję? Jej interdyscypilarność oraz powiew zagramanicy ;) InternetBeta jest konferencją łącząca zróżnicowane środowiska związane z Internetem. Psychologów, socjologów, politologów, przedstawicieli agencji interaktywnych, reklamowych, właścicieli i zarządzających największymi serwisami, twórców aplikacji, startupów, inwestorów, marketerów. To właśnie tutaj, na całe trzy dni, zjeżdża się cały polski internet. W tym roku wśród prelegentów (będzie ich w sumie ponad 90!) zobaczymy między innymi: Pawła Tkaczyka, Michała Sadowskiego, Kamila Brzezińskiego, Mariusza Wesołowskiego, Pawła Sale, Mateusza Kowalczyka (który w lipcu występował na Warsaw Speaks Mobile) oraz wielu wielu innych.  Szczególnie pozdrawiam pana Irka Dworzyńskiego, z którym łączy mnie wspólne nazwisko ;)

Wygląda, że każdy branżowiec znajdzie tu coś dla siebie. Maciej Budzich na swoim blogu napisał: „jeśli jesteś młodym człowiekiem, który szuka swojej drogi w branży marketingowo-startupowo-internetowej to jest to wspaniałe miejsce na start i poznanie ludzi z branży, przybicia z nimi piątki czy wypicia browara”.  Mnie to przekonuję i chociaż impreza nie należy do tanich, na pewno warto na nią przyjechać.

Więcej o InternetBeta tu.

SmartDevCon, 12 – 14 września 2013, Katowice

Wśród głównych sponsorów m.in. Play i jolla więc już tę konferencję lubię. Podobno właśnie tutaj spotykają się mądre idee. Wierzę im na słowo!

Na stronie konferencji możemy przeczytać: SmartDevCon jest wydarzeniem skierowanym do szerokiego grona osób związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami mobilnymi i wbudowanymi. A poniżej: Chcemy, aby SmartDevCon był corocznym wydarzeniem skupiającym ludzi pragnących pogłębiać wiedzę związaną z urządzeniami takimi, jak tablety, smartfony, konsole do gier czy rozwiązania z grup connected/smart TV i IVI.

Nie ukrywam, powyższy opis brzmi bardzo interesująco. O wiele bardziej niż: poznaj skutczene sposoby na pozyskanie Klientów w mobile, ale o tym w dalszej części wpisu.

SmartDevConf odbywa się po raz drugi, premier konferencji odbyła się w zeszłym roku. Ci wyróżnia ten event od innych? Przede wszystkim jej anglojęzyczny charakter oraz cała masa zagranicznych prelegentów. Będzie można wysłuchać bardziej zaawansowanych prelekcji (w porównaniu do tych z typowych konferencji mobile’owych). Będzie mowa o wschodzących gwiazdach wśród systemów operacyjnych, będą także poruszone tematy związane z drukowaniem w technologii 3D. Do tego roboty, gamifikacja, mobile banking. Całość kończy mobile app hackathon. Jeśli więc w mobile już trochę siedzicie, ale ciągle łakniecie wiedzy, to z pewnością na tej konferencji tę wiedzę znajdziecie. Przekonuje także cena. Udział kosztuje 300 złotych. Można? Można. UWAGA: Dzisiaj ostatni dzień zapisów!

Więcej o konferencji przeczytacie tutaj.

Game Industry Trends, 12 – 13 września, Warszawa

Konferencja poświęcona grom, organizowana po raz trzeci.

Kuba Prószyński na swoim blogu napisał: „Jeśli gracie, interesujecie się grami lub chcecie wykorzystywać gry lub gamifikację w Waszym biznesie to kolejne edycja Game Industry Trends to dla Waszego kalendarza mus”. Była to co prawda opinie o GIT z roku 2011, ale zapytałam go czy warto na konfę pójść w tym roku i odpowiedział mi, że tak, pod warunkiem, że siedzimy w grach, bo nie jest to konferencja dla każdego.

Wśród prelegentów osoby głównie z branży, m.in.: Ellen-Jane Austin z Gameforge, Christelle Rondel z Plaine Images, Bartosz Biniecki z Vivid Games,  Adam Kiciński i Michał Nowakowski z CD Projektu i CD Projekt RED i mnóstwo innych growych zapaleńców.

Organizator: NoNoobs, znany także z organizacji konferencji Generation Mobile.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Purple Day 2013, 17 września, Warszawa

Tajemnicze spotkanie, na które dostają się tylko zaproszone osoby, już po raz trzeci organizowane przez dom mediowy Mindshare Polska ;) Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą: Alex Stil, Head of Digital EMEA w Mindshare Worldwide oraz Jacek Walkiewicz, o spotkaniu z którym pisałam tutaj.

Tematem przewodnim Purple Day 2013 jest efektywność. „Weźmiemy pod lupę media tradycyjne i nowe media, niestandardowe formaty reklamowe i nowinki technologiczne. Wspólnie zastanowimy się jak skutecznie mierzyć efekty kampanii i optymalizować działania z naciskiem na efekt. Postawimy konkretne pytania i spróbujemy na nie wyczerpująco odpowiedzieć. Tradycyjnie, nie zabraknie też paneli, warsztatów, networkingu i gości specjalnych.” – możemy przeczytać na stronie wydarzenia.

Kto może otrzymać zaproszenie na konferencje? Głównie Klienci Mindshare, partnerzy oraz media. Zazwyczaj jest też kilka wejściówek do wygrania. Zapytałam kilka osób, które miało przyjemność być na poprzednich edycjach, czy warto. Podobno zdecydowanie tak, więc jeśli otrzymaliście zaproszenie, a wciąż się zastanawiacie, to decyzja powinna być dla Was prosta.

Więcej info tutaj.

Mobile Congress, 19 września 2013, Warszawa

Kongres marketingu mobilnego, 26 września 2013, Warszawa

„Zastanawiacie się jak to jest, że dwa wydarzenia nt. mobile odbywają się jedno po drugim? Ja też :)

Zastanawiacie się po co nam kolejne eventy nt. mobile w Polsce? Ja też :)

Dla przypomnienia: w tym roku w Polsce odbyły się już 3 duże konferencje w całości poświęcone smartfonom, mam tu na myśli Mobile Trends, Mobile Trends for Marketers, Generation Mobile, a nie sposób zliczyć innych, które w swoim programie mają nitkę mobile, np. Forum IAB, czy InfoShare. Do tego dochodzą całoroczne mniejsze spotkania, chociażby takiej jak Warsaw Speaks Mobile czy Mobile Silesia (to tylko przykłady, oczywiście jest tych inicjatyw więcej).

Także do końca nie rozumiem idei tych dwóch Kongresów, a powodów do organizacji mogę się tylko domyślać. „

Tak miał brzmieć początek informacji o tych dwóch konferencjach, natomiast dosłownie wczoraj dowiedziałam się, że Mobile Congress nie wypali. Szczerze mówiąc – nie jestem tym zaskoczona. Powód? Domyślam się dwóch. Zabrakło sponsorów, którzy byliby skłonni wyłożyć kasę, lub zabrakło uczestników. Albo jednego i drugiego. Anyway.. Jak się zastanawialiście na którą z tych dwóch konferencji warto pójść, to macie problem z głowy ;)

Jeszcze kilka słów odnośnie eventu, który się odbędzie.

Kongres marketingu mobilnego reklamuje się w ten sposób: Jak przenieść swój marketing i serwis www na smartfony i tablety i uchronić się od spadków w wynikach wyszukiwania? Po raz pierwszy w Polsce! 100% Konferencja w formie warsztatów.

Niby fajnie, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego ktoś w tak bezpośredni sposób bazuje na niewiedzy marketerów. Bo patrząc po programie i formie – warsztaty – jest to konferencja skierowana głównie do tej grupy odbiorców. W dodatku grupy, która nt. mobile nie ma zielonego pojęcia. Powtórka Mobile Trends for Marketers? Prawie. Wyróżnik – forma warsztatów. Każdy ma przynieść swój sprzęt i za pomocą kilku trików ma obiecane, że ze spotkania wyjdzie z gotowym produktem mobilnym, jakim w tym przypadku będzie mobilna strona internetowa. Nie mówię, że tak nie może być. Chciałabym to po prosto zobaczyć.

Kongres organizuje Magazyn Online Marketing, partnerem merytorycznym jest GoldenSubmarine. Cena: 1299zł. Konferencja jest jednodniowa. I wszystko wygląda super pięknie i fajnie, tylko mam jedno ale. Jak na jednodniowe spotkanie materiału do przerobienia jest  po prostu za dużo i dlatego mnie to nie przekonuje. Ok, nie ma jeszcze dokładnego rozkładu dnia, ale i tak! Konferencja obiecuje, że wyjdziemy z konkretną wiedzą. I tak mamy się jednocześnie nauczyć: jak ze zwykłej strony zrobić wersję mobilną i ją należycie wypozycjonować, jak skutecznie przeprowadzić kampanię w kanale mobilnym, jak nauczyć się w mobile sprzedawać, wreszcie jak na mobile zarobić. Kongres oświeci nas także w kwestii wynagrodzeń dostawców mobilnych rozwiązań: „Po raz pierwszy w Polsce! Ujawniamy tajemnicę, ile powinno kosztować wykonanie prac w mobile! Dzięki temu panelowi już nigdy nie będziesz przepłacać!” – bardzo bym to chciała zobaczyć. Na koniec organizatorzy obiecują, że dowiemy się jak zorganizować warsztat pracy mobilnego marketera. A i jeszcze będzie panel dyskusyjny. To wszystko od 9 do 17? Jeśli tak, to szacun, chyba, że będą równoległe sesje. Niestety na 3 tygodnie przed imprezą jeszcze nic nie wiadomo.

Informacje o kongresie znajdziecie tu.

Ecommerce Trends 2013, 23 – 24 września, Warszawa

Konferencja organizowana m.in. przez NoNoobs, połączona z V Edycją Targów eHandlu. Podobno największe wydarzenie dla branży e – commerce w Polsce. Choć sama konferencja planowana jest na około 300 osób, na targach organizatorzy spodziewają się blisko 2 tys. odwiedzających. Czego można się spodziewać? Na pewno mnóstwa informacji nt. e-commerce, pochodzących nie tylko od polskich prelegentów. W drugim dniu planowane są trzy sesje tematyczne. Wygląda na to, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wiem, że dość dużą popularnością cieszą się tzw. Ekomersy, czyli wyróżnienia dla najlepszych firm, produktów i usług wpierających rozwój eHandlu w Polsce, które zostaną przyznane na Gali, po zakończeniu pierwszego dnia.

Cena za udział w dwudniowej konferencji, połączonej z targami i Galą to obecnie 999zł.

Więcej info tutaj.

Mniejsze, ale warte uwagi wydarzenia:

Warsaw Speaks Mobile, 18 września, Warszawa

Warsztaty UX, 20 września, Wrocław

Jeśli chcecie znać moją opinię to ja bym wybrała konfernecję InternetBeta lub SmartDevConf, z większym naciskiem na tę drugą, ale tylko ze względu na moje zainteresowania mobile. Jeśli zaś jesteś marketerem, który szuka ciekawego, mocnego merytorycznie wydarzenia, to z pewnością InternetBeta nie powinno Cię zawieść.

I na tym się kończą spotkania wrześniowe.

A Wy na którym planujecie być? Piszcie w komentarzach.

Skomentuj

Przeczytaj także

Biznes 13 - 05 - 2015

5 umiejętności przydatnych w prowadzeniu bloga


Shares: 1
Mobile 22 - 11 - 2012

Lumia 920 do zgarnięcia w Orange


Shares: 1
Mobile 10 - 07 - 2013

Z neokartką Poczta Polska wchodzi w świat mobilny


Shares: 0
Mobile 4 - 08 - 2014

Żegnaj Foursquare! Było mi bardzo miło, ale wygryzł Cię Swarm.


Shares: 0