Newsletter

Zapisz się

Lech zamrozi nasze smartfony! Nowa kampania z Rich Media.

Po ciężkim dniu pracy wracam autobusem do domu. Wyciągam smartfona i zaczynam surfować po necie. Z nieba leje się żar. Marzę o zimnym piwku ;) Wchodzę na mobilną wersję strony Newsweeka i nagle bam! Ekran mojego smartfona zostaje zamrożony. Powoli zaczynam przecierać szron z szybki telefonu. Moim oczom ukazuje się butelka Lecha. Już wiem, jakie piwo kupię dziś wieczorem :)

Brzmi jak science – fiction? Uwaga: to dzieje się w realu!

Marka Lecha, jako jedna z pierwszych w Polsce, postanowiła w nietypowy sposób wykorzystać mobilny format reklamowy – Rich Media. Powstał interaktywny, pełnoekranowy baner, który wygląda tak, jakby pokryty był warstwą szronu. To co musi zrobić użytkownik, to przetrzeć palcem ekran smartfona. Na przetartej szybce odsłoni się komunikat.

image1

SC20130528-133559SC20130528-133606
SC20130528-133613
Kampania Lecha w mobile ma wesprzeć nową komunikację marki, dotyczącą procesu filtracji na zimno, której poddawane jest piwo. Kreacje można oglądać w sieciach mobilnych Adrino i Mobisky, więc jeśli chcecie pobawić się w odszranianie smartfona, wejdźcie na stronę mobilną wp.pl, newsweek.pl, rp.pl, polityka.pl, xmobile.pl lub mediarun.pl albo odpalcie aplikacje: jakdojade, meteo czy kwejk (wszystkie z domeną .pl). Akcja trwa do 9 czerwca.

Pomysłodawcą wykorzystania formatu i mechanizmu jest dom mediowy MEC, odpowiedzialny za zakup mediów Kompanii Piwowarskiej. Za produkcję kreacji odpowiada agencja John Pitcher.
Oczywiście nie omieszkałam zapytać Piotra Adamczyka skąd pomysł na kampanie w mobile.

Przede wszystkim z tego medium korzysta grupa docelowa. Możemy dotrzeć do konsumentów w momencie kiedy nie siedzą przy komputerze czy telewizorze. Co więcej, kreacje Rich Media w mobilnym internecie pozwalają w nietuzinkowy sposób podkreślić to co komunikujemy – unikalny proces filtracji – na zimno – powiedział mi Piotrek.

Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych akcji z wykorzystaniem formatu Rich Media w tym roku.

Pozostałe media w których prowadzona jest kampania to TV, Internet, OOH. Cieszę się,  że mobile dołączył do tego szlachetnego grona.

Ikona wpisu: flickr.com welhavel

Skomentuj

Przeczytaj także

Marketing 26 - 02 - 2017

Reklama kredytu mobilnego Orange – czyli jak zaplanować współpracę z influencerami, aby nie było kwasu?


Shares: 0
Event 4 - 11 - 2015

Web Summit Dublin dzień 2


Shares: 0
Mobile 31 - 03 - 2016

Drugie życie Transportoida – case study


Shares: 0
Mobile 30 - 04 - 2015

Picodi – kupony rabatowe w zasięgu ręki – recenzja aplikacji


Shares: 0