Newsletter

Zapisz się

Web Summit Dublin dzień 2

Dotarliśmy na miejsce.Rozpoczął się drugi dzień największej konferencji poświęconej startupom i nowym technologią Web Summit. Po drodze tłumy ludzi. W środku też nie jest lepiej, wszędzie otaczają nas startupy, każdy wyjątkowy, każdy podekscytowany swoim projektem… Zmierzamy w stronę Centre Stage.

Na scenie gwiazdy youtube – Estee Lalonde – vlogerka urodowa i Noodlerella – vlogerka lifestylowa. Obie opowiadają o video, o swoich początkach i planach na przyszłość. Content to przyszłość. Video to przyszłość. Ale trzeba umieść ją monetyzować. Liczy się współpraca z markami i product placement. Obie vlogerki przyznają, że otrzymują $$$ za wspomnienie o danej marce w swoich filmikach. Obie mówią o tym otwarcie. Kręcenie filmów na youtubie to dla nich praca, z której się utrzymują. Crucial is keeping things fresh, and contact with the audience. Jakieś nowości? Jakieś zaskoczenia? Brak. Wszystko to już było.

<zzz>

Na zakończenie dzisiejszego dnia najbardziej wyczekiwany speach – Swipe Right: Tinder up close. Na scenie founder najbardziej popularnej aplikacji randkowej – Sean Rad w rozmowie ze Stevenem Bertonim z Forbesa. 1.5 milion dates daily on Tinder. Half of them end up in second date. Tinder zmienia świat. Dzięki aplikacji powstają nowe związki i nowe przyjaźnie, krótsze i dłuższe ;) Sean bardzo spokojnie wyjaśnia, że praca nad Tinderem zmienia go codziennie, codziennie uczy go czegoś nowego. Tinder to praca z audience. Codzienne obcowanie z dużą społecznością. Duże wyzwanie ale i wielka pasja. Co będzie się działo w ciągu najbliższych 6 – 12 miesięcy? Going into deeper connections, reducing barriers in connections, increasing connections, number of matches. Wszystko rozbija się o połączenia, ale bez większego skomplikowania aplikacji, ona musi zostać tak samo prosta jak teraz. Czy słuchają swoich użytkowników? Oczywiście, czytają maile :) Reagują, o ile mają zasoby a zmiany nie ingerują w istotę aplikacji. Tinder to ciągle startup, bez rozbudowanych struktur i zarówno skala działania aplikacji jak i ilość userów tego nie zmieniła. Z czego wynika sukces aplikacji? Poznawanie nowych osób jest w rzeczywistości bardzo skomplikowane, trzeba do kogoś podejść, pogadać etc. Tinder likwiduje bariery. Ułatwia połączenia. A konkurencja? Każdy chce być drugim Tinderem, a tak to nie działa. We don’t care about competition. Ale za to codziennie muszą stawiać i wymyślać firmę na nowo, codziennie odkrywać koło. W ilu krajach jest Tinder? Obecnie w 194. Czy Tinder zarabia. Tak :) Podobno ;) We are a very healthy business. Ogromna część przychodów pochodzi z Tindera plus. To główne źródło zarobków. Ale Tinder w podstawowej funkcjonalności zawsze pozostanie bezpłatny.

 

 

Skomentuj

Przeczytaj także

Biznes 12 - 12 - 2016

27 biznesowych książek od 9 specjalistów z branży


Shares: 0
Event 31 - 01 - 2013

Mobile Trends Nominacje


Shares: 0
Event 25 - 03 - 2013

O Generation Mobile 2013 – gość specjalny bloga – Grzesiek Chyliński, adrino.pl


Shares: 0
Biznes 18 - 10 - 2017

Chcesz pracować w PR? Bez tych umiejętności możesz iść do domu


Shares: 0