Newsletter

Zapisz się

Coca-Cola dzieli się radością przy pomocy SMS-a

[dropcap]P[/dropcap]o raz kolejny przekonuję się o tym, że publiczne narzekanie nie jest takie złe :) Z wielkim żalem napisałam ostatnio, że vending machines Coca-Coli swoim zasięgiem nie obejmowały Polski, co od razu zwróciło uwagę jednego z moich Czytelników – Adriana, który naprowadził mnie na taki oto ambient. Jest to część trwającej obecnie kampanii Coca – Coli „Podziel się radością”. Akcja wykorzystuje podstawowe narzędzie marketingu mobilnego – SMS (mam nadzieję, że bezpłatny), są ekrany dotykowe, jest mobilność w postaci busika. Ehhh, wzruszyłam się no!

https//www.youtube.com/watch?v=fcRRh3oCDMc

W lipcu busik będzie w Wawie, oczywiście że pojadę wtedy do Złotych Tarasów i wydrukuję sobie elegancką puszeczkę z www.dworzynska.com :D Dzięki Adrian!

Więcej info o akcji tutaj.

coca dworzynska

Ikona wpisu: www.flickr.com Indigo Skies Photography

Skomentuj

 • W kwestii formalnej ;) numer wykorzystany w kampanii czyli 4488 to numer Short Code. Nie jest to bezpłatny numer ani też nie jest to numer Premium (o podwyższonej płatności). Cena za SMS-a wysyłanego na ten numer jest taka sama jak cena wysyłania standardowego SMS-a w obrębie sieci, w której jest abonent.

 • Piotr Adamczyk

  Bardzo fajne wykorzystanie SMS’ów.
  SMS’y – powstańcie z martwych! :)
  Niech się dzieje! :)

 • Katarzyna Dworzynska

  Wojtek, dzięki za te wyjaśnienia. Chociaż szczerze mówiąc w telekomunikacji Short Code to bardziej kod USSD, aniżeli SMS :) Tak czy siak powoli kończy się czas SMS-ów Premium, jakie znamy dzisiaj. I ta akcja jest tego dobrym przykładem,

  • Jeżeli chodzi o numer wykorzystany w kampanii Coca-Coli to jest to krótki numer odbiorczy tzw Short Code. Wiem, bo udostępniliśmy go na potrzeby tej kampanii;)
   P.S. dla zainteresowanych więcej informacji tutaj http://www.smsapi.pl/oferta/short-code

   • Katarzyna Dworzynska

    Wojtek, ja tylko mówię, że w slangu telekomów Short Codem nazywamy USSD, co nie oznacza, że Twoje SMS-y tak się nie mogą nazywać. Zresztą, mniejsza o to. Powiedz lepiej jakie były wyniki tej kampanii, ile SMS-ów zostało wysłanych? :)

 • Pingback: O kampaniach SMS rozmawiam z Wojtkiem Kaczmarkiem Dyrektorem Zarządzającym SMSAPI | Dworzynska.com()

 • Pingback: Coca-Cola, Izrael i geofencing | Dworzynska.com()

Przeczytaj także

Event 26 - 01 - 2014

Developerzy dla developerów…. okiem marketera (patrzącego przez Google Glass)


Shares: 0
Mobile 18 - 12 - 2012

M-mobile na przełomie 2010 roku


Shares: 0
Biznes 31 - 03 - 2017

Czego nikt Ci nie powie o prowadzeniu własnego biznesu


Shares: 0
Biznes 20 - 11 - 2017

5 rzeczy, o które warto zadbać, zakładając własną firmę


Shares: 0