Newsletter

Zapisz się

5 faktów o social mediach związanych ze śmiercią… brrrr….

Temat zupełnie nie mobile’owy, ale gdy zobaczyłam tę infografikę po raz pierwszy po prostu nie mogłam się oprzeć przed publikacją jej na blogu. A temat brzmi – co się stanie z naszymi kontami w social mediach po naszej śmierci? Wiem wiem, to nic przyjemnego, ale dane są mega i warto się im przyjrzeć, ot z czystej ciekawości.

1. Czy moje dane zostaną gdzieś przekazane?

Ogrom danych o użytkownikach na Facebooku jest przerażający. Cóż się dziwić, skoro na całym świecie z tego serwisu korzysta 1,3 mld ludzi. Ile kont musiało zostać zamrożonych w związku ze śmiercią ich właścicieli? 30 milionów. Mały procent w skali całkowitej, prawda? Ale i tak, robi wrażenie. Czy moje dane zatem, o ile nie przekażę komuś swojego loginu i hasła wcześniej, zostaną gdzieś przekazane? Wydaje się, że nie. Wyjątki? Same związane z prawem. Można „spać” spokojnie, nasza prywatna korespondencja nie zostanie przez nikogo wykorzystana ;)

2. Czy moje konto kiedykolwiek zostanie usunięte? 

Na Pintreście nigdy. Na Twitterze po 6 miesiącach, Google’u 9 (ten ma nawet coś takiego, co się nazywa Google Inactive Account Manager, gdzie można ustawić różne opcje wyłączania konta), Facebooku i Linkedinie sprawa się nieco bardziej komplikuje, ale jest do rozwiązania. Generalnie na tych dwóch ostatnich serwisach usunięcie konta trzeba zgłaszać, albo można, w przypadku Facebooka, stworzyć profil pamiątkowy.

3. Czy ktoś inny może zagarnąć mój login?

Tak, ale tylko na Facebooku i Linkedinie. Pinterest, Google i Twitter są w tym względzie bardziej restrykcyjne.

4. Co się dzieje kontem bliskiej nam osoby, która odeszła?

Jeśli chcemy usunąć czy w ogóle – cokolwiek zrobić z jej profilem w social mediach – musimy udowodnić nasze pokrewieństwo. Przyda się także zaświadczenie o zgonie. W przypadku Linkedina – miejsce pracy. I dobrze, nie da się od tak usunąć czyjegoś konta, raczej byłoby to głupie, jeśli nie musielibyśmy przedstawiać żadnych dowodów.

5. Co się stanie z Facebookiem przy trendzie społeczeństwa starzejącego się?

Jeśli Facebook nie będzie się już tak rozwijał jak dotychczas, już w 2065 liczba użytkowników, którzy odeszli przekroczy liczbę użytkowników żyjących. Jeśli tempo przyrostu użytkowników FB się utrzyma, to cross over nastąpi w roku 2130. Perspektywa prawie w zasięgu ręki ;)

A poniżej infografika. Zachęcam do przejrzenia. I.. życzę miłego, wakacyjnego dnia :)

Źródło.

791222113324397352

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 14 - 02 - 2017

Aplikacja mobilna Pracuj.pl, czyli oferty pracy na wyciągnięcie ręki


Shares: 0
Mobile 17 - 07 - 2014

Aplikacja mobilna Wyspa Leona. Czy naprawdę jest tak dobrze jak piszą o niej jej twórcy? Analiza case study.


Shares: 0
Event 4 - 11 - 2015

Web Summit Dublin dzień 2


Shares: 0
Mobile 23 - 06 - 2015

Twoi użytkownicy cierpią na appnesię? Jest na to prosty sposób: notyfikacje push.


Shares: 0