Newsletter

Zapisz się

Mobile Lions Grand Prix jedzie do Filipin

[dropcap]W[/dropcap] krajach rozwiniętych problem dźwigania ciężkich podręczników szkolnych praktycznie nie istnieje. Już dawno zastąpiły je dedykowane czytniki e-book’ów i tablety. Niestety, w państwach, w których koszt przenośnego urządzenia nie raz przekracza przychód miesięczny, sprawa się ciutkę komplikuje pozostawiając rodziców przed niełatwym wyborem: krzywy kręgosłup czy dziecko – analfabeta?

smart txtbksTakie dylematy mieli jeszcze do niedawna mieszkańcy Filipin, których w większości nie stać na nowoczesne rozwiązania, a ich jedynym gadżetem jest stary telefon analogowy, wykorzystywany głównie do SMS-ów. Z pomocą przyszedł największy operator komórkowy – SMART, który pomyślał o tym jak wykorzystać i połączyć to, co obecnie posiadają Filipińczycy, czyli stare telefony, z tym co umieją – pisanie SMS- ów. Tak powstał pomysł stworzenia zupełnie nowej marki podręczników szkolnych – SMART TXTBKS (smart text books).

Przez 6 miesięcy zespół pracujący nad nowym rozwiązaniem konwertował opasłe tomiska w wiadomości tekstowe składające się ze 160 znaków. Wiadomości te były następnie umieszczane w skrzynkach odbiorczych i zaszyte na specjalnych kartach SIM, z marką Smart TXTBKS. Stare, analogowe telefony zamieniły się w nowe, elektroniczne czytniki.

Wynik akcji? With school bags 50% lighter, attendance was 95% while average test performance was 90% during the implementation period.

Filmik z Filipin możecie obejrzeć tu:

https//youtu.be/nqhdq76YXJc

I jak myślicie, Jury Cannes Lions podjęło dobrą decyzję przyznając nagrodę główną w kategorii Mobile Lions Smart TXTBKS? Ja nie mam żadnych wątpliwości.

Więcej o akcji tutaj.

Ikona wpisu: zeszłoroczne Cannes Lions https//paulberney.com

Skomentuj

Przeczytaj także

Po godzinach 20 - 05 - 2013

Idę na randkę z Jackiem Walkiewiczem!


Shares: 0
Mobile 22 - 11 - 2012

Sprechen Sie Deutch?


Shares: 0
Event 25 - 04 - 2014

Łódź Jungle Web, Interneteusz & #selfie


Shares: 0
Event 16 - 01 - 2014

Mobile Trends Conference 2014 – dla tych co nie mogą..


Shares: 0