Newsletter

Zapisz się

Czy marka sportowa może w kreatywny sposób promować się w mobilnej aplikacji?

Dzień bez biegania, dniem straconym? Zdecydowanie! Z racji tego, że od jakiegoś czasu bieganie jest częścią mojego życia, wzrosła nieco moja wrażliwość na kwestie związane z tym sportem. Tym bardziej więc moją uwagę przykuła kampania nowego modelu obuwia sportowego Nike w aplikacji jakdojadę.

Do wypromowania nowego produktu, sportowy brand wykorzystał najpopularniejszą aplikację do wyszukiwania połączeń i rozkładów komunikacji miejskiej. O co chodzi w kampanii? Nike promuje szybkie dotarcie do celu na własnych nogach. Wszystko oczywiście nie na bosaka, tylko w butach, które dzięki rozwiązaniom technicznym, teoretycznie pozwalają biegać szybciej i w mniej uciążliwy sposób. Piszę teoretycznie, ponieważ nie miałam okazji testować ich osobiście ;) a ten opis obuwia to marketingowy przekaz. Użytkownikowi aplikacji, który zaplanował swoją podróż, wyświetla się banner z informacją ile czasu zajęłoby mu pokonanie trasy w butach Nike. Od razu uprzedzę pytania – nie wiem na ile dobre są szacunki Nike’a :) Biegać w takim upale musiałabym chyba za karę ;) Liczy się pomysł, a ten wydaje się naprawdę przemyślany.

 

Jak się mogę domyślać, obie firmy posiadają podobną grupę docelową – w obu przypadkach chodzi o ludzi młodych i aktywnych fizycznie. Przypuszczam, że z aplikacji jakdojadę w największej mierze korzysta młodsze pokolenie, które chętnie podróżuje komunikacją miejską. Z drugiej strony Nike mógł wyselekcjonować tych użytkowników mobilnych, którzy oprócz jakdojadę korzystają z aplikacji służących do śledzenia ich poczynań sportowych (jak na przykład Endomondo). Dzięki takim zabiegom marka mogła otrzymać ściśle określoną grupę osób potencjalnie zainteresowanych obuwiem.

Kreację możemy zobaczyć na desktopie jak i na urządzeniach mobilnych.

I jak? Jest kreatywnie?

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 21 - 06 - 2015

Masz pomysł na aplikację? Zobacz jak możesz go zrealizować – rozmowa z Michałem Gąsiorem, twórcą aplikacji Qute


Shares: 0
Po godzinach 1 - 08 - 2013

Who the hell is BLOGER?


Shares: 0
Marketing 9 - 08 - 2017

Giń Tigerze, czyli jak się robi viral w Polsce


Shares: 0
Event 27 - 02 - 2014

Mobile World Congress. Dzień 3. Dzień, w którym się czegoś nauczyłem…


Shares: 0