Newsletter

Zapisz się

Jak Tureckie Linie Lotnicze wykorzystały Olimpiadę w Londynie

No dobrze, ta kampania odbyła się już jakiś czas temu, ale że dotyczy QR kodów, czyli techniki, którą bardzo rzadko udaje się wykorzystać w kreatywny sposób, poczułam się niemalże w obowiązku napisania o niej na blogu. Fanfary należą się Tureckim Liniom Lotniczym, a dokładniej agencji McCann Istanbul, która postanowiła wykorzystać wielokulturowość Londynu, wzmocnioną dodatkowo letnimi Igrzyskami organizowanymi przez to miasto. I tak flagi narodowe 73 państw biorących udział w Olimpiadzie zostały przetransformowane w kody QR. Kody te umieszczono następnie na cyfrowych tablicach znajdujących się na 94 różnych przystankach autobusowych, zlokalizowanych na terenie całego Londynu. Każda osoba, która zeskanowała flagę zostawała automatycznie łączona ze stroną mobilną przewoźnika, gdzie następował „check-in” użytkownika do właśnie zeskanowanej flagi. Osoba, która s-check-in’owała się największą ilość razy, z największą ilością flag wygrywała.
A nagrodą były dwa dowolnie wybrane bilety, w dwie strony, do jednej z 200 destynacji oferowanych przez Tureckie Linie.

Przy okazji, na mobilnej stronie przewoźnika użytkownicy mieli możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego przystanku autobusowego, obejrzenia statystyk konkursowych, swoich i innych graczy a także sprawdzenia najświeższych ofert Tureckich Linii na wybrane połączenia pomiędzy Londynem a innymi częściami świata. Jak już na kampanie przystało, także i ta miała swój fanpage na Facebooku.

W rezultacie każdy kody został zeskanowany ponad 1400 razy, a użytkownicy spędzali średnio 3 minuty na stronie mobilnej Tureckiego przewoźnika. Kampania trwała od 6 do 19 sierpnia 2012.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https//www.youtube.com/watch?v=wp_DAxqApPI

Źródło: https//www.mccann.com.tr/turkishairlines/qr-flags/

 

 

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 25 - 11 - 2014

Relacja z konferencji MMA Forum London 2014 – część 1


Shares: 0
Event 17 - 12 - 2013

Mobile Trends Conference & Awards… Kraków zbliża się wielkimi krokami


Shares: 0
Mobile 17 - 05 - 2013

Ze smartfonem w ręku podczas… Nocy Muzeów!


Shares: 0
Event 20 - 11 - 2014

Dlaczego potrzebne są nam takie wydarzenia jak AppAward?


Shares: 0