Newsletter

Zapisz się

Kobiety nie wyobrażają sobie życia bez…

[dropcap]N[/dropcap]iedawno otrzymałam całkiem ciekawe wyniki badań i oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się nimi z Wami. Tym razem rzecz tyczy się kobiet i urządzeń, bez których nie wyobrażają one sobie życia. Pewnie złośliwi Panowie pomyślą sobie tutaj o żelazku, czy odkurzaczu… Ci z bardziej wybujałą fantazją o przedmiocie, o którym głośno można rozmawiać po 22… Panie będą wiedziały od razu, że mam na myśli… smartfon :)

Ostatnie badania* nie pozostawiają wątpliwości – współczesne kobiety uważają swoje komórki za najważniejsze urządzenia w swoim życiu. I choć nie wróży to dobrze relacjom społecznym – smartfon jest pierwszą rzeczą na którą patrzą zaraz po przebudzeniu i ostatnią przed pójściem spać. Dodatkowo prawie połowa kobiet deklaruje, że prędzej użyje swojego smartfona do szukania informacji o towarze, niż zapyta się o nią sprzedawcy – co może mieć ogromny  wpływ na sposób, w jaki w przyszłości będziemy robić zakupy – mówi Wojciech Borowski, CEO McCann Worldgroup.

A jeśli do tego dorzucimy garść statystyk:

87% kobiet nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telefonu komórkowego. Jest on pierwszą rzeczą, na którą patrzą rano (78%) i ostatnią rzeczą, z którą mają kontakt przed pójściem spać (73%).

98% kobiet ma swoją komórkę zawsze przy sobie.

88% badanych kobiet twierdzi, że smartfon jest dla nich gwarancją robienia czegoś ciekawego podczas czasu wolnego, którego każda z nich ma średnio 92 minut podczas dnia – czekając: w kolejce w banku, na spotkanie, na dzieci.

Kobiety zaznaczają też, że czas z spędzony komórką daje im emocjonalną przyjemność, 72% korzysta za pomocą swojego smartfona z mediów społecznościowych (w porównaniu 64% mężczyzn), 88% wysyła sms-y (80% mężczyzn) i 55% robi za jego pomocą zakupy (??!) (versus 46% mężczyzn).

Dzięki smartfonom zarówno kobiety, jak i mężczyźni robią zakupy w internecie częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Obie płcie używają ich jednak w różny sposób. Mężczyźni koncentrują się na samym celu. Używają smartfonów do znalezienia najbliższego sklepu (58%), wyszukania odpowiadającego im produktu (50%) lub do zamówienia go (41%). Chętniej też skanują QR kody (50% v. 38% kobiet).

Kobiety kochają natomiast sam proces robienia zakupów. Używają swoich smartfonów do tworzenia list wymarzonych produktów (32% vs. 26% mężczyzn), w procesie planowania zbierają za ich pomocą kupony zniżkowe (23% vs. 14% mężczyzn) i tworzą listy zakupowe (46% vs. 38% mężczyzn).

Po zakupie chętniej niż mężczyźni, zamieszczają też zdjęcia kupionych przez siebie produktów na profilach społecznościowych (52% vs. 35%). Dodatkowo prawie połowa kobiet deklaruje, że prędzej użyje swojego smartfona do szukania informacji o towarze, niż zapyta się sprzedawcy.

Wyjdą całkiem ciekawe wnioski..

Panowie strzeżcie się! Komórka nas silnie uzależnia, lubimy przebywać w jej towarzystwie, dzielić się za jej pomocą kluczowymi informacjami z naszego życia (zakupy!), spędzać z nią wolny czas.  To do komórki mówimy dobranoc i dzień dobry. Nie robicie się czasem zazdrośni? ;)

Oczywiście wyniki tych badań traktuję z delikatnym przymrużeniem oka. We wszystkim trzeba znać umiar, także w korzystaniu z nowych technologii. Staram się o tym pamiętać na co dzień i nie wykorzystywać każdej wolnej chwili na dłubanie w telefonie :) Nie ukrywam, jest ciężko, ale nie poddaję się ;)

Metodologia:
Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Time Inc. od czerwca do sierpnia 2013 roku w 2 etapach: jakościowym – dyskusje online z reprezentatywnymi grupami kobiet, mężczyzn i par oraz ilościowym: badanie online na próbie 1200 kobiet i 500 mężczyzn.

Jeszcze dopytuję w jakim kraju zostało przeprowadzone, ale że info otrzymałam od McCann Worldgroup (wielkie dzięki!) to pewnie było to badanie międzynarodowe. Wyniki badań dotyczących zakupów ewidentnie sugerują, że nie była to sama Polska. Dam znać, stayed tuned!

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 14 - 11 - 2014

Digital Mobility – grube wyzwanie + wejściówki


Shares: 0
Marketing 23 - 10 - 2017

Ciemna strona personal brandingu. Nawet nie wiesz, że istnieje coś takiego


Shares: 0
Nowe technologie 5 - 08 - 2013

IKEA się bawi rozszerzoną rzeczywistością


Shares: 0
Event 20 - 02 - 2014

Developerzy dla developerów…. okiem marketera – BLE, BLE, BLE i 3D


Shares: 0