Newsletter

Zapisz się

Mobile World Congress 2013 – DAY ZERO! by Piotr Adamczyk, MEC

Zapraszamy na relację z Mobile World Congress 2013

Barcelona Stolicą Mobile – Mobile CentreBarcelona Stolicą Mobile - Mobile Centre

Barcelona – do tej pory kojarzona z Barcą, pracami Gaudiego, tapas i mnóstwem słońca. Od niedawna miasto jest samozwańczą światową stolicą mobile (Mobile World Capital). Samozwańczą czy nie – w pełni zasługuje na to miano. W metrze jest zasięg 3G (działa perfekt!), na mieście można znaleźć automaty ze sprzętem komórkowym, kablami i ładowarkami (wiadomo, że ciężko jest przeżyć bez kabla do iPhone’a), QR kody znajdziemy na każdym kroku (od gazet, nośników OOH, sklepów aż po kebaby), augmented reality nie brzmi jak magia, można też spotkać interaktywne wystawy sklepowe ze sterowane gestami. Nie wspomnę o tym, że każde szanujące się muzeum daje możliwość zakupu biletów przez telefon (QR kody) oraz ma opcję zwiedzania NFC (zamiast kosztownych przewodników głosowych). To działa! Ułatwia życie – np. nie trzeba stać w 40-minutowej kolejce do Sagrada Familia, wystarczy zeskanować QR kod, kupić bilet (PayPal/VISA) i wszyscy w sznureczku do kasy patrzą z zazdrością jak wchodzisz bez kolejki. Mobile Panie! :)

QR kierujący do zakupu biletów – Casa Batllo
QR kierujący do zakupu biletów - Casa Batllo

Contactless tour dzieki technologii NFC – Casa Milo
Contactless tour dzieki technologii NFC - Casa Milo

Automaty ze sprzętem mobilnym w metrze
Automaty ze sprzętem mobilnym w metrze

Interaktywna wystawa sklepowa sklepu NIKE – można przeglądać zawartość nawigując gestami
Interaktywna wystawa sklepowa sklepu NIKE - można przeglądać zawartość nawigując gestami

Kolejny rok Barcelona jest gospodarzem Mobile World Congress. Impreza zaczyna się dzisiaj i potrwa 4 dni – do 28 lutego. MWC to największe wydarzenie „mobajlowe” na świecie. Oprócz konferencji z blisko setką prelegentów (niestety nie sposób wysłuchać ich wszystkich), mamy targi z ponad 1 500 wystawiającymi się firmami – świetne miejsce do nawiązania cennych kontaktów.

Informacje o MWC znajdziesz wszędzie – Casa Milo

Informacje o MWC znajdziesz wszędzie - Casa Milo

Myśl przewodnia – NEW MOBILE HORIZON. Oprócz tego w jaki sposób zmieniają się relacje międzyludzkie i konsumpcja mediów, będzie o inteligentnych samochodach (tzw. Connected cars), o mobile w medycynie, ochronie środowiska, a nawet o roli mobile w rozwoju najbiedniejszych społeczeństw. Tak, tak… Wszyscy wiemy, że mobile zmienia nasze życie itp. Itd. Temat brzmi więc trochę generycznie, ale mając w pamięci poprzednie edycje kongresu, nie spodziewam się usłyszeć oklepanych banałów, a rad i pomysłów jak wykorzystać nowe trendy!

Impreza podzielona jest na kilka części, te które nas interesują najbardziej to:

mPowered Brands –cykl seminariów, warsztatów i spotkań poświęcony wykorzystaniu obszaru mobile w marketingu

App Planet – część imprezy poświęcona aplikacjom mobilnym

Wspólnie postanowiliśmy się z Wami podzielić wrażeniami z tej niesamowitej imprezy. Ja jako oficjalny wysłannik MEC Interaction do Barcelony i Kasia jako redaktor naczelny :). Poczynając od dzisiaj będziemy publikować najważniejsze informacje i ciekawostki z MWC. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Cała Barcelona od tygodnia żyje kongresem! Plakaty i logo imprezy można znaleźć po prostu wszędzie.

Do usłyszenia wieczorem! Już dzisiaj relacja i podsumowanie pierwszego dnia imprezy.

Piotr Adamczyk

Mobile & Emerging Platforms Manager, MEC

W bran8ży od 2006 roku. Pierwsze kroki stawiał w domu mediowym OMD, następnie pracował w sieci reklamowej ARBO i domu mediowym Infinity Media. Z MEC Interaction związany od ponad 4 lat. Pracuje dla takich marek jak Nestle, Orange, Mercedes-Benz, NIVEA, CITI. Od roku kieruje komórką odpowiedzialną za wykorzystanie narzędzi mobile marketingu w komunikacji marek. Jako pierwsza osoba w Polsce zdobył tytuł Mobile Certified Marketer przyznawany przez Mobile Marketing Association. Prywatnie fan dalekich podróży i filmów Woody’ego Allena.

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 4 - 01 - 2013

QR kody nie gryzą


Shares: 0
Biznes 22 - 01 - 2018

Roku 2017, fajnie, że się już skończyłeś. Roku 2018 – witaj!


Shares: 0
Mobile 1 - 07 - 2013

Wykorzystywanie internetu w smartfonie. Badanie MEC part 2.


Shares: 0
Event 26 - 01 - 2014

Developerzy dla developerów…. okiem marketera (patrzącego przez Google Glass)


Shares: 0