Newsletter

Zapisz się

nie tylko Wojewódzki magluje Jakóbiaka, czyli moja rozmowa z Łukaszem o jego telefonie :)

Jeśli myślicie, że mobile to QR kody, reklama mobilna, RWD i rozszerzona rzeczywistość to niestety – jesteście w błędzie. Tzn. w połowicznym błędzie. Mobile to także ludzie, to historie, które opowiedzieliśmy sobie o 2 nad ranem prze telefon, to pierwsze SMS-y i związane z nimi emocje. Staram się o tym codziennie pamiętać. A od jakiegoś czasu tę ideę wyznaję również na blogu, pisząc jak my – społeczeństwo – korzystamy z nowoczesnych urządzeń :)

Od kiedy Łukasz kręci swój program 20m2 Łukasza korciło mnie, żeby spytać go jak to jest u niego z tymi telefonami. Czy po nakręceniu odcinka odcina się od świata a smartfona chowa głęboko pod poduszkę? Czy pamięta swój pierwszy telefon?  Ci z Was, którzy już trochę mnie znają, wiedzą, że krótka u mnie droga od korcenia do czynów, czego efekt przedstawiam Wam poniżej:

[hr]

dworzynska.com: Łukasz, pamiętasz swój pierwszy model telefonu? W jakich okolicznościach stałeś się jego właścicielem?

Łukasz Jakóbiak: Nie pamiętam marki, ale był zielony. Wydaje mi się, ze był on prezentem od rodziców. Od tamtej chwili mam cały czas ten sam numer.

d.c: Wolisz dzwonić czy sms-ować? Z kim kontaktujesz się najczęściej?

ŁJ: Zdecydowanie wolę dzwonić. Najczęściej kontaktuje się rodziną i przyjaciółmi.

d.c: W jakim niezwykłym albo… dziwnym miejscy zdarzyło Ci się korzystać z telefonu?

ŁJ: Pod wodą :) Teraz używam najnowszego modelu Sony Xperia Z, który jest wodoodporny.

d.c: Twoje ulubione aplikacje mobilne to? Czy Ty w ogóle korzystasz z czegoś oprócz kamerki?

ŁJ: Płacę za parking za pomocą mobiParking. To bardzo ułatwia życie i oszczędza czas.

d.c: Wyobraź sobie, że nagle wracamy do epoki jaskiniowców. Bez czego nie wyobrażałbyś sobie życia: wygodnego łóżka z pościelą, szczoteczki do zębów czy… smartfona?

ŁJ: Oczywiście, że smartfona, bo każdą inną rzecz mógłbym zastąpić. Korzystam z telefonu nie tylko do kontaktowania się z innymi ludźmi, ale także do pracy – odcinki 20m2 Łukasza są nagrywane kamerami z trzech telefonów komórkowych.

[hr]

Dzięki Łukasz za ten szybki wywiad :) Trochę byłam zaskoczona Sony Xperią, bo moim zdaniem do Łukasza bardziej pasowałaby Nokia Lumia albo iPhone ale.. de gustibus non disputandum est :)

Ehh, gdybym nie miała męża :P Ładna z nas para, co? ;)

zdjęcie

Łukasz Jakóbiak – dziennikarz, prezenter, twórca i prowadzący internetowy talk-show 20m2 Łukasza. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od kwietnia 2012 roku Jakóbiak tworzy i prowadzi internetowy talk-show, który nagrywany jest przy użyciu kamer z telefonów komórkowych, w wynajętej przez niego kawalerce, w której na co dzień mieszka. Odcinki udostępniane są na kanale programu w serwisie youtube.com w każdą sobotę o godzinie 20. W pierwszym sezonie wyemitowano 45 rozmów z m.in.: Dorotą Wellman, Natalią Siwiec, Piotrem Najsztubem, Ryszardem Kaliszem, Nergalem, dr. Joanną Heidtman, czy Krystyną Koftą. Gościem pierwszego programu był stylista Tomasz Jacyków, a największą popularnością widzów cieszył się odcinek z Dorotą Rabczewską, Dodą.

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 3 - 11 - 2015

Web Summit – Dublin – 8 lat później… relacja na żywo – dzień 1


Shares: 0
Biznes 25 - 07 - 2016

5 najciekawszych startupów w branży e-commerce


Shares: 0
Mobile 8 - 08 - 2014

Heineken i geolokalizacja w kampanii „Otwórz miasto”


Shares: 0
Mobile 22 - 04 - 2015

30 statystyk o mobile, które musisz znać


Shares: 0