Newsletter

Zapisz się

Polskie zgłoszenia w kategorii Mobile na tegorocznym festiwalu w Cannes cz. 1

[dropcap]J[/dropcap]uż za dwa dni zaczyna się wielka impreza w Cannes, podczas której już po raz drugi zostaną wręczone nagrody w kategorii Mobile. Powiem Wam, że w tajemnicy, że odkąd przeczytałam „Zwycięzca jest sam” Paulo Coelho mam szczególny, wirtualny sentyment do tego miejsca.

Gwoli przypomnienia, w zeszłym roku wygrał projekt Coca-Coli, który opisywałam tutaj. Mistrzowska akcja i szczerze gratuluję pomysłu i realizacji. Co prawda w Polsce nie znalazły się żadne z tych cudownych vending machines, ale..

Wydawać by się mogło, że Polsce brakuje ciekawych, żeby nie powiedzieć sztampowo – fajnych realizacji w kategorii mobile. Nic bardziej mylnego! W tym roku, z naszego kraju, zgłoszonych zostało 8 (słownie: osiem!) projektów! Zastanawiacie się zapewne które to. Mam dla Was dobrą wiadomość, trafiliście w idealne miejsce, ponieważ już spieszę z odpowiedzią.

[button link=”#” size=”medium”]DDB Warsaw i aplikacja The Most Wanted APP (łącznie 2 zgłoszenia)[/button]

THE MOST WANTED m

THE MOST WANTED APP d

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o aplikacji Most Wanted od razu się uśmiechnęłam. Nie pisałam o niej do tej pory, ale miałam nosa. Wiedziałam, że prędzej czy później znajdzie się dla niej na moim blogu specjalne miejsce. I oto one.

W informacji, którą otrzymałam od DDB można przeczytać taki opis tej appki:

THE MOST WANTED APP to pierwsza na świecie aplikacja,  ułatwiająca zapamiętywanie twarzy poszukiwanych przestępców.  Bazuje ona na mechanizmie znanego powszechnie ćwiczenia trenującego zapamiętywanie, jednak zamiast dziecinnych obrazków używane są w niej wizerunki osób poszukiwanych listami gończymi za najgroźniejsze przestępstwa. Zasadą jest wyszukiwanie takich samych par obrazków. Karty obrócone są obrazkiem na dół i naraz można obrócić obrazkiem do góry tylko dwie karty. Chodzi o to żeby zapamiętać obrazki i miejsca, na których leżą karty, tak aby gdy przyjdzie kolej odwracania odwrócić dwie karty z tym samym obrazkiem. Po odwróceniu pary kart wygrywa się tę parę i zabiera ją. Są dwa rodzaje poziomów trudności. Pierwszy to liczba kart – 12, 20 lub 30. Drugi to podobieństwo wizerunków. Na łatwym poziomie szukamy pary takich samych zdjęć. Na trudnym szukamy pary: zdjęcie i szkic. Oczywiście prowadzony jest ranking najlepszych wyników. Użytkownicy treningu poprzez częste oglądanie zdjęć przestępców mogą skuteczniej rozpoznawać poszukiwanych, co w efekcie może przyczynić się do ich zatrzymania przez policję.

Aplikacja jest niejako nowocześniejszym przedłużeniem portalu https//poszukiwani.policja.pl na którym od dawna można znaleźć osoby poszukiwane listem gończym. Więcej informacji o appce znajdziecie tutaj.

W Cannes została zgłoszona w dwóch subkategoriach:

C05. Mobile Applications: Charities, not for profit and public information oraz E04. Games. Charities, not for profit and public information.

[button link=”#” size=”medium”]DDB Warsaw i Pixel Heritage (czyli Pikselowe Dziedzictwo :P )[/button]

Piksel Heritage to aplikacja mobilna, która sięga do korzeni fotografii mobilnej. Pozwala robić zdjęcia, które wyglądają tak, jakby były robione klasycznymi modelami Nokii. Na wstępie dodam, że nie miałam możliwość przetestowania appki, ponieważ została ona wydana na Windows Phone. Chyba musze się pospieszyć z zakupem którejś Lumii.

Dobra, o co kaman?

A zresztą, co będę pisać, obejrzyjcie sobie tutaj:

https//www.youtube.com/watch?v=DUh2zAQVWQY

Aplikacja jest darmowa i dostępna dzięki Virgin Mobile Polska. Oto co powiedzieli o niej jej twórcy, Magdalena Drozdowska i Mateusz Książek:

By uzyskać jeszcze bardziej realistyczny efekt retro, Pixel Heritage umożliwia edycję wykonanych zdjęć. Można dodać generowane losowo bad piksele, kurz na obiektywie (lens dust), dodatkowy szum (extra noise) oraz charakterystyczny efekt mgiełki (hazy effect). Natężenie każdego z efektów można regulować. Aplikacja pozwala na bezpośrednie udostępnianie zdjęć, a każde zdjęcie po dodaniu do Facebooka czy Twittera stemplowane jest charakterystycznym „H” (opcję można wyłączyć).

DDB Warsaw zgłosiło tę appkę w dwóch subkategoriach:

C02. Mobile Appliactions. Services. oraz I02. Best visual design/aesthetic

Cóż, życzę tym rozwiązaniom powodzenia, chociaż patrząc na zeszłoroczne zgłoszenia może być ciężko.

Jako, że wpis robi się trochę tl;dr druga część odsłon polskich zgłoszeń już jutro.

A tymczasem życzę Państwu dobranoc!

Howk!

Ikona wpisu: www.flickr.com safari-partners

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 27 - 02 - 2013

MWC – DAY 2! User Experience is the King! by Piotr Adamczyk, MEC


Shares: 0
Po godzinach 27 - 01 - 2018

5 rzeczy, których nie robię spędzając samotnie weekend


Shares: 0
Mobile 1 - 02 - 2017

Qute – aplikacja, która zaliczyła falstart, powraca!


Shares: 0
Event 31 - 01 - 2013

Mobile Trends Nominacje


Shares: 0