Newsletter

Zapisz się

Rynek mobile w Polsce – infografika

Witajcie!

Trochę wody upłynęło w Wiśle, ale w końcu, po miesiącach walk i bojów jest wersja beta infografiki prezentującej rynek mobile w Polsce. Czemu wersja beta? Zdaję sobie sprawę, że pomimo moich apeli w internecie i kilkudzięsięciu wysłanych maili, wieść o tworzeniu infografiki mogła do wszystkich nie dotrzeć. Zdaję sobie również sprawę z tego, że nie każdemu ta infografika przypadnie do gustu. Jasne, rozumiem. Całe szczęście nie znalazł się jeszcze taki, co umiał dogodzić każdemu ;)

infografika_rynek mobile_dworzynska_beta

infografika_rynek mobile dane_ dworzynska_beta

I teraz jaki jest plan. Tylko czytajcie uważnie, bo nie będę siedziała na necie przez następne dni, żeby każdemu indywidualnie odpisywać na uwagi.

To nie jest jeszcze ostateczna wersja infografiki. Co to oznacza?

  • firmy, które się nie załapały do infografiki a koniecznie chcą na niej być mają taką szansę. Na zgłoszenia czekam jeszcze do 15 kwietnia do końca dnia. Po tym terminie nie będzie możliwości dodania swojego logotypu do infografiki (aż do kolejnej aktualizacji),
  • firmy, które się załapały, ale chcą coś pozmieniać, np. kategorię w której zostały umieszczone – prośba o maila (kasia@dworzynska.com) z propozycją kategorii, w której chcą się znaleźć. Za ewentualne błędy z góry przepraszam,
  • oprócz zestawienia logotypów opracowaliśmy także dane, które przesyłaliście. Na ich podstawie powstała polska mapa firm mobile, linia czasu, na której zaznaczone są kolejno pojawiające się firmy etc. Mam nadzieję, że te dane będą dla Was interesujące. Na razie ich nie omawiam i nie analizuję. To zrobię przy okazji wypuszczenia finalnej wersji infografiki,
  • bardzo zależało mi na tym, aby infografika była w wersji online (pełna interaktywność, samodzielne dodawanie logotypu, staty liczone w real-time). Mam na to świetny pomysł, ale niestety, póki co, nie mam na to budżetu. Ale.. jeśli chcesz posłuchać co mam do zaoferowania – to znów, prośba o maila. Moja propozycja może Cię zainteresować. Może dysponujesz odpowiednimi narzędziami i taki projekt dla Ciebie to byłby pikuś? Być może będziemy mogli się w tej kwestii dogadać :)
  • przyjmuje wszystkie merytoryczne uwagi. Na żadne krytyczne i złośliwe nie będę odpowiadała. Ta infografika zabrała mi bardzo dużo czasu, który mogłabym poświęcić np. na spacer z dziećmi. Mam nadzieję, że to docenicie.

To chyba tyle. 15 kwietnia zamykam ten temat. Pewnie w ciągu 3 dni zrobię update i finalna wersja infografiki ujrzy światło dzienne około 20 kwietnia. Będzie szeroka dystrybucja w mediach branżowych :)

W tym miejscu chcę też podziękować firmie tenkai za pomoc w opracowaniu infografiki. Mam nadzieję, że finalny projekt będzie mega.

Infografiki do pobrania są tutaj:

Infografika rynek mobile logotypy

Infografika dane rynek mobile

Miłego weekendu!

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 28 - 06 - 2013

Mobile, a w zasadzie Redmobile na gali Golden Arrow 2013


Shares: 0
Po godzinach 24 - 01 - 2014

O mobajlu koktajlu, intelifonach i wróżeniu z fusów z największą purystką językową polskiej blogosfery – Arleną Witt


Shares: 0
Marketing 28 - 04 - 2014

nju mobile – strategia Orange zaczyna przynosić efekty?


Shares: 0
Biznes 27 - 08 - 2018

Chcesz poinformować media o pozyskaniu inwestora? Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać informacja prasowa


Shares: 0