Newsletter

Zapisz się

Takiego rozwiązania w Sephorze na pewno się nie spodziewaliście..

Lubię chodzić do Sephory, pewnie jak każda kobieta, od czasu do czasu wyłapuje nowinki kosmetyczne, rozmawiam z konsultantkami, sprawdzam produkty ulubionych marek. Sephora ma w zasadzie wszystko. Dobre kosmetyki (perfumy, kolorówkę etc.) i dobry marketing. Także ten związany z mobile.

Już nie pamiętam kiedy założyłam kartę Klienta w Sephorze, ale dość regularnie dostaję od nich SMS-y z informacjami o promocjach, rabatach etc. Nigdy takich SMS-ów nie traktowałam jako spam, a wręcz przeciwnie. Anyway… dzisiaj nie o SMS-ach. Dzisiaj o magicznym lustrze, które połączone z rozszerzoną rzeczywistością umożliwia przestestowanie właśnie w Sephorze kilkudziesięciu odcieni do powiek. Brzmi jak science fiction? A widzieliście wirtualne przymierzalnie? To prawie to samo, tylko o niebo lepsze, bo bardziej dopracowane. Przynajmniej tak wygląda na filmiku. W Mediolanie niestety nie byłam, także nie miałam możliwości osobistego przestestowania lustra i AR, ale wierze, że coś, nad czym grupa specjalistów pracowała od ponad 3 lat musi wyjść fantastycznie.

Zresztą, zobaczcie sami:

Sephora przy tym projekcie zaprosiła do współpracy firmę ModiFace – speca o wirtualnej rzeczywistości. Na razie w lustrze można sprawdzać cienie, ale nie wykluczone, że już wkrótce dołączą do nich szminki, róże na policzki czy wszelkiego rodzaju kreski, np. na powieki, czy usta. Zastosowana technika umie rozpoznawać indywidualne cechy twarzy każdego człowieka, także możliwości zastosowań jest tu naprawdę sporo.

Jedno jest pewne – jeśli gadżet sprawdzi się w Mediolanie z pewnością zacznie sukcesywnie pojawiać się w strategicznych sklepach Sephory na całym świecie. Może zawita także do Polski?

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

Skomentuj

Przeczytaj także

Po godzinach 14 - 08 - 2013

15 najdroższych domen wszechczasów! A w Polsce w 2013 roku…


Shares: 0
Mobile 8 - 08 - 2014

Heineken i geolokalizacja w kampanii „Otwórz miasto”


Shares: 0
Mobile 8 - 08 - 2013

Letnia kampania Statoila z aplikacją mobilną Yanosik – wyniki


Shares: 0
Event 25 - 03 - 2013

O Generation Mobile 2013 – gość specjalny bloga – Grzesiek Chyliński, adrino.pl


Shares: 0