Newsletter

Zapisz się

Wszyscy muszą umrzeć… czyli co wspólnego ma „Gra o tron” i mobile

Jeszcze rok temu na hasło: „Gra o tron” reagowałam dość obojętnie, nie wiedząc dokładnie o co kaman (słyszałam gdzieś coś o jakimś serialu i książce, ale na tym moja wiedza się kończyła). Aż tu pewnego dnia natrafiłam na billboardy zapowiadające kolejny, wówczas 3 już sezon „Gry”.

Billboardy ciekawe dla mnie, ponieważ umieszczone na nich QR kody, umożliwiały wejście do miejskiej gry. Więcej o zeszłorocznej akcji przeczytacie tutaj. To co chcę powiedzieć, to to, że dzięki tej grze miejskiej, QR kodom i moim wpisie, zostałam zaproszona na specjalny pokaz serialu w Złotych Tarasach i możliwość spotkania z aktorami. I tak się zaczęła moja przygoda z sagą. Oczywiście po powrocie do domu MUSIAŁAM obejrzeć pierwszy i drugi sezon serialu, a potem na bieżąco oglądałam trzeci, na przemian czytając książkę. I powiem Wam, że było mi okropnie wstyd, że nigdy wcześniej nie słyszałam o twórczości Martina. Najpierw serial a potem książka wchłonęły mnie bez reszty. Każdy odcinek oglądałam z wypiekami na twarzy, pełna emocji różnych. Uwielbiam „Grę” za zwroty akcji, za błyskotliwe dialogi, za cały plot, za stworzenie ciekawego świata, za barwność postaci, za to, że moja wyobraźnia znowu zaczęła pracować na najwyższych obrotach.

Przechodząc jednak do sedna. 7 kwietnia stacja HBO wypuszcza kolejny, 4 już sezon „Gry”.

W tym roku nie ma już gry miejskiej i QR kodów, ale jest za to ciekawa kreacja w tematycznej aplikacji mobilnej, tj. Filmwebie (od 26 marca do 7 kwietnia) oraz mobilnym Facebooku.

Filmweb_GOT4_480x800v2

Odnośnie fejsa, dziś rano przeglądając walla na swoim smartfonie trafiłam na taki oto wpis:

zdjęcie 1

Który po kliknięciu kierował na promocyjną stronę mobilną, na której mogliśmy przeczytać krótki wstęp do 4 sezonu, obejrzeć zwiastun, czy zobaczyć, co na temat serialu powiedzieli znani blogerzy (#ciągletesamegęby ;) ).

zdjęcie 4zdjęcie 2

Całkiem sprawna, czytelna strona. Wszystko ładnie widoczne, buttony tam gdzie być powinny. Jedyne czego mi zabrakło (ale to może przez moje zboczenie serialowe) – miałam nadzieję, że będzie kilka grafik do ściągnięcia na telefon. Z przyjemnością wrzuciłabym coś na swój wygaszać czy tapetę. Może next time?

Anyway – HBO pomyślało o wszystkich kanałach i przygotowało kampanie na wielu nośnikach, w tym na mobile i to się ceni. To teraz czekamy na poniedziałkowy wieczór.

Więcej szczegółów odnośnie samej kampanii:

Kampania promująca czwarty sezon Gry o tron na antenie HBO została podzielona na dwa etapy. Pierwsza część zaplanowana z wykorzystaniem Facebooka wystartowała już w lutym, drugi etap rozpoczął się w ostatnim tygodniu marca. Główny nacisk w kampanii promującej czwarty sezon Gry o tron został położony na działania w internecie, te zarówno zasięgowe, jak i kontekstowe. Wśród wybranych kanałów dotarcia do widzów z dużych ośrodków miejskich znalazły się m.in. platformy społecznościowe, platformy VOD, portale filmowe, YouTube i wyszukiwarki. Wykorzystane będą formaty wizerunkowe i wideo (np. Lightbox, Masthead, Screening) oraz szeroki zakres placementów (np. mobilna aplikacja Filmwebu, mobilny Facebook). Dodatkowo kampania będzie uzupełniana działaniami zasięgowymi z wykorzystaniem 30-sekundowego spotu w ogólnopolskich i lokalnych rozgłośniach radiowych (radio RMF, ZET, stacje grupy Agora). Za planowanie i zakup mediów odpowiada Universal McCann. Kreację do kampanii przygotowało HBO we własnym zakresie.

Więcej o serialu: https//www.hbo.pl/got4/

Zwiastun 4 sezonu:

https://www.youtube.com/watch?v=m6GGIpDNfRA

Skomentuj

Przeczytaj także

Biznes 9 - 04 - 2016

Po czym poznać klienta, który nie zapłaci?


Shares: 0
Po godzinach 10 - 02 - 2016

Co łączy Oskary i startupy?


Shares: 0
Event 23 - 10 - 2013

Appsworld – dwa dni, które robią różnicę – relacja by Piotr Adamczyk, MEC


Shares: 0
Event 20 - 11 - 2014

Dlaczego potrzebne są nam takie wydarzenia jak AppAward?


Shares: 0