Newsletter

Zapisz się

Zakochałam się…

Ostatnio wiele jest ciekawych, interaktywnych kampanii, wykorzystujących nowe media. Poniżej trzy, na które trafiłam w ostatnim czasie. Zakochałam się po same uszy!

Przy sobocie jak znalazł, enjoy!

Do tej pory Kinect kojarzył mi się głównie z grami, dlatego zaskoczyło mnie to w jaki sposób Windows promuje wykorzystanie Kinecta w tworzeniu interaktywnych witryn sklepowych. Gdyby w Polskim sklepie, np. w H&M’ie stała taka witryna, która za zapoznanie się z ofertą sklepu dawałaby mi kod rabatowy na komórkę, z pewnością nie przeszłabym koło niej obojętnie.

https//youtu.be/ORWYr1gx5eU

A teraz wyobraźcie sobie, że jesteście totalnie niewyspani. Oczy Wam się kleją i marzycie o kubku dobrej kawy. Stajecie przed automatem i za ziewnięcie sprytna maszyna częstuje Was aromatycznym gorącym napojem. Genialna akcja Douwe Egberts, wykorzystująca technologię rozpoznawania twarzy. Ziewałabym ;)

https//youtu.be/HOTQ8z0fQHo

I na koniec moje ulubione. Nie wiem czy widzieliście tę akcję, w której można było zdalnie sterować robotem poruszającym się ulicami Sycylii. Była to część kampanii reklamowej wody San Pellegrino. To teraz jest jeszcze ciekawiej. „Remote Control Tourist” to kampania promująca Melbourne, w której można było „sterować” dwójką osób będących naszymi przewodnikami po mieście. Bardzo żałuję, że dopiero teraz na to trafiłam, bo z pewnością bym pozwiedzała miasto :)

For eight hours a day, from today to Oct. 13, Facebook and Twitter users can log on to the Remote Control Tourist website and „control” two volunteer explorers with helmet-mounted streaming video cameras. Users can check out the explorers’ Instagram feeds, track their locations usingGoogle Maps or FourSquare and ask them (via a tweet or Facebook) to visit certain places, check things out or even sing a song.

https//www.youtube.com/watch?v=hQ5PSCNFHq8

Jak dla mnie mistrzostwo świata. Zastanawiam się kiedy tego typu akcje dotrą do Polski ;)

A która Wam podoba się najbardziej?

I jak tu nie uwielbiać interaktywnych kampanii :)

Skomentuj

Przeczytaj także

Event 7 - 03 - 2015

Mobile World Congress DAY 4 – jamon, VR i Tangram


Shares: 0
Event 27 - 11 - 2014

Relacja z konferencji MMA Forum London 2014 – część 2


Shares: 0
Mobile 29 - 04 - 2013

Hej Wszyscy! Co powiecie na wakacje BEZ telefonu?


Shares: 0
Event 4 - 11 - 2015

Web Summit Dublin dzień 2


Shares: 0