Newsletter

Zapisz się

IKEA się bawi rozszerzoną rzeczywistością

[dropcap]J[/dropcap]uż dawno nie widziałam tak fajnego rozwiązania z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.  Wystarczy posiadać najnowszy katalog Ikea 2014 aby móc urządzić swoje mieszkanie wirtualnymi meblami. No dobrze, może nie urządzić, ale przynajmniej sprawdzić jak upatrzona kanapa będzie się prezentowała w naszym salonie, albo dywan w przedpokoju, albo stolik w kuchni itp. itd.

ikeaOczywiście nie jest to pierwsze wykorzystanie Augmented Reality w Ikei, już wcześniej skanując specjalnie oznakowane strony w katalogu można było obejrzeć przedstawione na nich meble w 3D. Jednak dopiero obecne rozwiązanie wychodzi poza ramy tradycyjnego katalogu,  jest dużo ciekawsze i daje nam więcej możliwości. Pomyślano także o osobach, które same mają problem z podjęciem decyzji. W każdej chwili można zrobić snap shot mieszkania z wirtualnym meblem i oddać je ocenie społeczności na Facebook’u.

Dobra wiadomość jest taka, że po 15 sierpnia nowy katalog z rozszerzoną rzeczywistością trafi także do Polski.

Oczywiście nadal będzie dostępna wersja katalogu na smartfony, z Google Play do ściągnięcia tutaj. I jak tu nie lubić Ikei :)

Ikona wpisu: www.flickr.com Listen Missy

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 21 - 07 - 2014

3 kompletnie durne aplikacje, które biją rekordy popularności


Shares: 0
Mobile 27 - 03 - 2015

Rynek mobile w Polsce – infografika


Shares: 0
Biznes 25 - 05 - 2016

Kobiety na tra… startupy!


Shares: 0
Biznes 30 - 10 - 2017

10 zachowań w biznesie, których nauczyli mnie moi rodzice


Shares: 0