Newsletter

Zapisz się

Multikino rozdaje bilety do kina… pod jednym, mobilnym warunkiem

Już jest! Aplikacja Multikina, dzięki której o każdej porze dnia i nocy będę mogła wreszcie kupić bilet do kina przez komórkę. Wszystko super fajnie. Aplikacja pozwala mi wybrać dowolny seans (dooh!), mamy krótkie info o filmie, obsadzie etc.. Sama decyduje gdzie usiądę, to bardzo istotne, wiadomo. Za wszystko zapłacę od razu kartą MasterCard. O ile mam ją zarejestrowaną w jednym z zaprzyjaźnionych serwisów cashowych. I tutaj zaczynają się schody. W opisie appki w Google Play jest wyraźnie napisane: Logowanie do aplikacji przy pomocy profilu SkyCash. Świetnie, bo o ile samo logowanie do SkyCash jest zaszyte w aplikacji Multikina to zarejestrowanie odpowiedniej karty MasterCard już nie. Co więc robię? Wchodzę na mobilną stronę SkyCash. I tutaj niespodzianka: SkyCash nie posiada strony mobilnej. Nie wierzę, może mam omamy wzrokowe, więc dodatkowo posiłkuje się ready.mobi i jakie info dostaje? It will probably display very poorly on a mobile phone. Tak wiem, już to przetestowałam. Wchodzę zatem na stronę internetową w sposób klasyczny, przez PC. Czytam – jest aplikacja SkyCash, którą trzeba sobie zainstalować, a w której można także zarejestrować swoją kartę MasterCard. Jestem w domu.

Po rejestracjach, logowaniach, walidacjach w końcu sukces. Uff, udało się. Nareszcie. Dopiero teraz mogę na spokojnie dokładnie przyjrzeć się samej aplikacji. Czy coś mnie urzekło? Na pewno nie kolorystyka. Wiem, że róż to kolor dominant całej sieci Multi ale… aplikacja jest po prostu brzydka. Tzn. mogłaby być ładniejsza, żywsza, nowocześniejsza. Co więcej – ładuje się strasznie. Przejścia między screenami trwają za długo. Z drugiej strony coś za coś, w końcu w kolejce do kasy biletowej też czasami potrafi się stać.

Na koniec kilka słów o promocji samej appki. Na www.mastercardmobile.pl znajdziemy info zarówno o aplikacji jak i o całej akcji promocyjnej Multikina. Tradycyjnie widnieje ikona sklepu Google i AppStore, ale jest coś jeszcze. Kod QR i to mi się bardzo podoba. Zeskanowany telefonem kod przenosi nas w miejsce, skąd możemy w prosty sposób przejść np. do Google Play. W końcu kod wykorzystany jak należy. Brawo. Co jeszcze? „Akcja aplikacja” – Kupując bilety na wybrane seanse przez aplikację w telefonie, jeden z biletów dostaniesz gratis! I tak to powinno wyglądać.

Moje rokowania? Pomimo żmudnej początkowej rejestracji, myślę że aplikacja będzie użyteczna. Tzn. użytkownicy, którzy ją ściągną będą z niej korzystali. Chociażby w celu ominięcia kolejek w kasie (przy wejściu na salę należy okazać kod 2D zakupionego biletu w aplikacji). Mnie to przekonuje. A do kolorystyki z czasem po prostu się przyzwyczaję.

Źródło: www.mastercard.com

Ikona wpisu: www.mastercardmobile.pl

Skomentuj

Przeczytaj także

Mobile 1 - 02 - 2017

Qute – aplikacja, która zaliczyła falstart, powraca!


Shares: 0
Biznes 28 - 11 - 2017

Tak ważna a tak trudna – sztuka mówienia „nie“ w biznesie


Shares: 0
Mobile 20 - 03 - 2013

QR kod i Gra o tron? HBO zaszalało!


Shares: 0
Mobile 22 - 11 - 2012

Lumia 920 do zgarnięcia w Orange


Shares: 1